Başkan Doğan çocuklar kadar şendi

Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Çocuk Şenliği’ binlerce aileye ev sahipliği yaptı. Merkezefendi Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan etkinlikte Başkan Doğan, çocuklarla topaç çevirdi ve halat çekti.

Başkan Doğan çocuklar kadar şendi

Merkezefendi Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde düzenlediği ‘Çocuk Şenliği’nde binlerce vatandaş ve çocuk bir araya geldi. Merkezefendi Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Şenlikte çocuklar doyasıya bayramı kutlarken; CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan ve Belediye Başkanı Şeniz Doğan da aileleri ve çocukları yalnız bırakmadı. Şenliğin açılışında konuşan Başkan Doğan, “Maalesef ülkemizde çocuk haklarında sınıfta kalıyoruz. Ülkemizde özellikle beslenmede sağlıkta çocuklarımız arasında büyük bir eşitsizlik var. Bizler sizlerle aslında bunları defalarca konuştuk. Merkezefendimizde bu yeni dönemde açacağımız kreşlerle, etütlerle, bilim parklarıyla Merkezefendimizde hangi mahallede oturursa otursun her çocuğumuz eşit hakka sahip olacak. Buradan söz veriyorum. Bizler 17 yıldır olmayan sosyal adaletsizliği Merkezefendi’den tesis edeceğiz” şeklinde konuştu.

“MERKEZEFENDİMİZDE NİCE ATATÜRKÇÜ ÇOCUKLAR YETİŞTİRECEĞİZ”

Atatürk devrim ve inkılaplarının yolundan gidilirse gelişmiş ülkelerin düzeyine çıkılacağını belirten Başkan Doğan, “Çocuk demek; masumiyet, coşku ve sevinç demektir. İşte siz velilere, biz yöneticilere düşen de çocukların bu masumiyetini bozmadan büyümelerine vesile olmak. Bakınız gelişmiş ülkelere, bakınız çocuklar için ayrılmış bütçelere sağlıkta, eğitimde, gıda da ayrılan bütçelere. Bizler Atatürk devrim ve inkılaplarının yolundan gidersek, Atatürk ruhunu şiar edersek; emin olun ki gelişmiş ülkeler düzeyine çocuklarımız anlamında en kısa zamanda yetişebileceğiz. Bugün burada 23 Nisan coşkusunu yakalamak için bir aradayız. Milli bayramlarımızı, dini bayramlarımızı unutmak isteyenlere cevap vermek için buradayız. Bu yeni dönemde Merkezefendimizde eğitimin yanında olacağız, bilimin yanında olacağız ve Merkezefendimizde nice Atatürkçü çocuklar yetiştireceğiz. Ben 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınızı bir kez daha kutluyorum. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi şükranla ve minnetle bir kez daha anıyorum” diye konuştu.

BAŞKAN DOĞAN HALAT ÇEKTİ

Başkan Doğan’a teşekkür eden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, “Gerçek anlamda güzellikleri, özgürlükleri ve bayramı birlikte yaşıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlu ve mutlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Açılış konuşmalarının ardından Denizli’de turnuvalara katılarak başarı sağlayan futbol, satranç ve tenis takımlarına ödülleri Başkan Doğan ve Vekil Arslan tarafından takdim edildi. Şişme oyun gruplarının kurulduğu, sınırsız pamuk şeker, patlamış mısır ve limonatanın dağıtıldığı, kukla tiyatrolarının yapıldığı, interaktif yarışmaların düzenlendiği şenlikte Başkan Doğan da çocuklarla beraber doyasıya eğlendi. Başkan Doğan, çocuklarla topaç çevirdi ve halat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER