Başkan Doğan da ‘Atabarı’ oynadı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkışının ve milli mücadelenin başlangıcının 100'üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında Çınar Meydanı’nda düzenlenen ‘Dünya Atabarı Oynuyor’ etkinliğine katın Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, atabarı oynadı.

Başkan Doğan da ‘Atabarı’ oynadı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformu'nun işbirliğiyle, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışı ve milli mücadelenin başlangıcının 100'üncü yıldönümü, Türkiye’nin 81 ilinde ve 19 ülkede eş zamanlı olarak kutlandı.

Denizli’de saat 19.19'da, Çınar Meydanı’nda gerçekleştirilen ‘Dünya Atabarı Oynuyor’ etkinliğine, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katıldı.

Başkan Doğan, saat 19.19’da meydanı dolduran Denizlililer ile birlikte atabarı oynayarak Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını andı.

Başkan Doğan, “Binlerce hemşerimizle birlikte el ele, yürek yüreğe Atamızı andık. Bu güzel etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve meydanları bayram coşkusuyla dolduran hemşerilerimize teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER