Başkan Doğan'dan Kadınlar Günü'ne özel açılış

Merkezefendi Belediyesi’nin önemli projeleri arasında yer alan Kadın Kooperatifi, Meserret Sokak’ta yoğun katılımla açıldı. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Çalışmalarımızda kadınlarımıza öncelik sağladık. Kadınlara yeni istihdam alanları yarattık. Kooperatifimizde kadınlarımızın çok emeği var. Kadınlarımıza Merkezefendi Belediyesi olarak her zaman destek olacağız” dedi.

Başkan Doğan'dan Kadınlar Günü'ne özel açılış

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimler öncesinde verdiği sözlerin birini daha yerine getirdi. Bu kapsamda Kadın Çalıştayı’nda alınan karar ile Meserret Sokak’taki Merkezefendi Kadın Kooperatifi çelenk sunma ve kortej yürüyüşün ardından yoğun katılımla açıldı. Açılışa; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, İyi Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökçe, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Melek Akdemir, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Merkezefendi Belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Başkan Doğan; “8 Mart, kadının toplumdaki demokratikleşmesinin, özgürleşmesinin, sosyalleşmesinin mücadelesinin verildiği önemli bir gündür, bir semboldür. Maalesef dünyada ve ülkemizde teknolojinin ve bilimin gelişmesine rağmen kadınlara olan baskı değişmiyor. Ülkemizde 17 yıldır kadının ne giyeceğine, nerede çalışacağına, gülüşüne, kısacası her konuda ve alanda baskı uygulanıyor, imtiyazlar veriliyor. Bizler, buna karşı her zaman mücadele edeceğiz. Baskılara ve şiddete göz yummayacağız” diye konuştu.

“ÖNCELİĞİMİZ KADINLAR”

Kadınlara yeni istihdam alanları yaratmaya başladıklarını söyleyen Başkan Doğan, “Yıllardır ötekileştirildiniz. Bizler Merkezefendi Belediyesi olarak önceliği kadınlara verdik. Belediyemizin dışında da yeni yerler yaratıyoruz. Bunca zamandır kadınlar mağdur oluyor ve her işte çalıştırılmıyor. Biz de Merkezefendi Belediyesi olarak Kadın Kooperatifi kurduk. 25 işsiz kadınımıza iş imkanı veriyoruz burada. Temizliğinde, tabağın ve bıçağın yerleştirilmesinde hepimizin çok emeği var” dedi.

“ÖRGÜTLÜ MÜCADELE ÇOK ÖNEMLİ”

Başkan Doğan, “Göreve geldiğimiz tarihten itibaren kadınlar için çalışıyoruz. Verilen destek ile yolumuza ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün burada çok güzel bir görüntü var. Bu örgütlü mücadele çok güzel ve çok önemli. Her projemizde sivil toplum kuruluşları ile paydaş olmak istiyoruz. Uzun zamandır STK’ların sesi kesildi ve korkutuldu. Söz veriyorum, Merkezefendi Belediyesi olarak STK’lara destek vereceğiz. Sivil Toplum Kuruluşları bu ülkenin dinamikleridir. Örgütlü mücadelenin gücünü görüyoruz. Bizler kooperatif kurduk artık sıra sizde. Kadınlarımıza destek olacağız. İlerleyen süreçte şubeleşerek farklı sektörlerde ve alanlarda mahallerimizde yüzlerce kadına ulaşacağız. Güçlü kadınlar, güzel yarınlar” diye konuştu.

“KADINLAR EVİN HUZURUDUR”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Atatürk, Türk kadınlarının bir parmak daha üstün olduğunu, kahramanlığını, cefakarlığını, analığı, ülkemize bağlılığını her zaman söylemiştir. Gerçekten hep söylediğimiz gibi Merkezefendi’ye Şeniz Doğan ile birlikte kadın eli değdi. İlçede gerçekleştirilen projeler, kadınlara yönelik ve huzura yönelik projedir. Kreş açarak anneler çocuklarını güvenle bırakacaklar. Bu kooperatif ve projeler kadınların aynası olmuştur. Başkan Şeniz Doğan’ı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Kadınlar evin huzurudur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“BURADAKİ COŞKUYU GÖRÜNCE GÜÇLÜ OLDUĞUMUZU ANLADIM”

Kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “Eşitlik için, özgürlük için, adalet ve demokrasi için bir an mücadeleden yılmayan kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadınlarımızı bu mücadelelerinde hiçbir zaman yalnız bırakmayan erkeklere de çok teşekkür ediyorum. Merkezefendi’de ve Denizli’de mücadelesinde, çağdaş ve sorumluluk bilinciyle gece gündüz çalışan Başkan Şeniz Doğan’ın bu projesinde bulunmamak elde değildi. İyi ki gelmişim. Bu coşkuyu ve heyecanı gördükten sonra daha güçlü olduğumuzu anladım. İktidar yoluna kadınlarla gideceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’e borcumuz var. Cumhuriyet kadını önderliğinde üreten Merkezefendi’yi güçlendireceğiz” diye konuştu.

ÇELENK SUNULDU, KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Konuşmaların ardından Merkezefendi Kadın Kooperatifi, büyük bir coşku ile açıldı. Açılışın ardından protokol üyeleri, atölyede gerçekleştirilen çalışmaları inceledi. Öte yandan Merkezefendi Belediyesi’nin düzenlediği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Çelenk sunum töreninin ardından Merkezefendi Belediyesi Kadın Kooperatifi’ne kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER