Başkan Doğan; “Kentimizin mimari kimliğini birlikte inşa edeceğiz”

Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin düzenlediği iftar yemeğine katılan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bizler hep, bu kenti ortak akılla yöneteceğiz dedik. Söylemimizde herhangi bir değişiklik yok. Kentimizin mimari kimliğini birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Başkan Doğan; “Kentimizin mimari kimliğini birlikte inşa edeceğiz”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Kentin mimari kimliğini birlikte inşa edeceklerini belirten Başkan Doğan, “Bizler hep, bu kenti ortak akılla yöneteceğiz dedik. Söylemimizde herhangi bir değişiklik yok. Biz bu kenti, bu ilçeyi ortak akılla odalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla ve derneklerimizle birlikte yönetmek istiyoruz. Daha sık bir araya gelerek kendi uzmanlıklarıyla ilgili konular hakkında daha sık konuşacağız. Bu anlamda siz değerli mimarlarımız bizim için çok önemlisiniz. Denizlimizin en büyük eksikliklerinden birisi olan kentsel dokuyu, kentimizin mimari kimliğini birlikte inşa edeceğiz. Geleceğin şehirlerinin kurulmasında, dolayısıyla ülkenin geleceğinin kurulmasında sizlerin rolü çok büyük olacak. Sağlıklı ve yaşanılası kentler, ancak dünyamızın tüm bileşenlerine duyarlı, sürdürülebilir bir mimari anlayışının egemen olmasıyla hayat bulacaktır. Bugün burada olmaktan, aranızda bulunmaktan mutluluk duydum. Sayın Başkanımıza, Oda yönetimine ve aramızda olan herkese bu güzel akşam için ayrı ayrı teşekkür ederim” diye konuştu.

Mimarlar Odası Denizli Şubesi’ne kayıt olan 500’üncü üyesi Özgün Şafak’a hediye veren Başkan Doğan, Özgün Şafak’a iş hayatında başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER