Başkan Doğan; “Merkezefendimiz daha da güzelleşecek”

Merkezefendi Belediyesi, çevre kirliliğin azaltılması ve geri dönüştürülebilir atıkları yeniden ekonomiye kazandırma noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Doğan, “Çevre kirliliğinin azaltılması anlamında çalışmalarımız artarak devam edecek. Merkezefendimiz daha da güzelleşecek” dedi.

Başkan Doğan; “Merkezefendimiz daha da güzelleşecek”

Merkezefendi Belediyesi çevre kirliliğini önlemek ve atıkları geri dönüştürme amacıyla başlattığı çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce, ilçe genelinde ambalaj atıklarının ayrı, pil atıklarının ayrı, atık yağların ve elektronik atıkların ayrı toplanması için atık toplama noktaları oluşturuldu.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, evsel atıkların ve geri dönüşüm atıklarının toplanması için 140 bin haneye siyah ve mavi poşet dağıttı.

Elektronik atıkların geri dönüşümü ile ilgili olarak da Merkezefendi Kültür Merkezi’ne ve Sümer Park AVM’ye atık toplama noktası oluşturuldu.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce, çevre bilincinin erken yaşta kazandırılması için de anaokullarında ve ilkokullarda ‘Çevre Eğitimleri’ veriliyor.

Merkezefendi Kültür Merkezi önündeki elektronik atık toplama noktasında çocuklarla birlikte elektronik aletleri geri dönüşüm kutusuna atan Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak, ilçemizi daha da güzelleştirmek, atıklarımızı kontrol altına almak ve gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında seviyeyi daha da üst düzeye çıkaracağız. Çevre bilincinin oluşturulması noktasında da çocuklarımıza eğitimler veriyoruz. Çevre kirliliğinin azaltılması anlamında çalışmalarımız artarak devam edecek. Merkezefendimiz daha da güzelleşecek. Her şey yaşanabilir bir Denizli ve dünya için” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER