Başkan Doğan muhtarlarla buluştu

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçedeki muhtarlarla Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda bir araya geldi.

Başkan Doğan muhtarlarla buluştu

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında ilçedeki muhtarlarla buluştu. Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen programa Başkan Doğan’ın yanı sıra; Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan, Necdet Yılmaz ve Fatih Coşkun, Muhtarlar Derneği Denizli Şube Başkanı Osman Yüreci, Denizli Büyükşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Damla Tuna Bilgen, il ve ilçede görev yapan muhtarlar ile birim müdürleri katıldı. Etkinlikte konuşan Muhtarlar Derneği Denizli Şube Başkanı Osman Yüreci ise, “Muhtarlık müessesemiz, teşkilatımız 19 Ekim 1829 yılında kuruldu. Görev yaptığımız sürede çok kıymetli arkadaşlarımızı kaybettik. Onları rahmet ve minnetle anıyorum. Biz, büyük bir muhtarlık gurubu olarak büyük bir aileyiz. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a bizleri bugün onore ettiği için de teşekkür ediyorum” dedi.

“50 MUHTARIMIZLA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞMAYA GAYRET EDİYORUZ"

Muhtarların çok önemli ve zor bir görevde olduklarını belirten Başkan Doğan, “Muhtarlar Gününüzü bir kez daha kutluyorum. Bugün sizin gününüz. İyi ki varsınız. Muhtarlarımız demokrasinin temel taşlarından birisidir. Demokrasinin ilk ayakları, ilk adımlarıdır. Mahallelerimizdeki hemşerilerimiz sıkıntılarında ilk sizi buluyorlar. Sizler hemşerilerimizin üzüntüleriyle, sevinçleriyle ve mutluluklarıyla uğraşırken bir taraftan da onların kamu kuruluşları ile bağlantılarını sağlayıp o mahallenin, orada yaşan insanların sorunlarını çözmeye çalışıyorsunuz. Zor bir göreviniz var. Bu anlamda emekleriniz için çok çok teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz günden itibaren 50 muhtarımızla iş birliği içinde çalışmaya gayret ediyoruz.  Şimdiye kadar 2,5 yılımız geçti ve hep beraber bir salgın dönemi geçirdik. Maalesef acı kayıplarımız oldu. Eski Muratdede Mahalle Muhtarımız ve eski Muhtarlar Derneği Başkanımız Adnan Kuloğlu muhtarımızı da bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyorum. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Bütün muhtarlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. 2,5 yıldır saygı ve sevgi çerçevesinde çalıştık. Merkezefendi için çalışmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

“MUHTARLARIMIZ DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞINI OLUŞTURUYOR"

Muhtarların devlet ile vatandaş arasındaki en uç noktadaki temsilci olduğunu söyleyen Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, “19 Ekim Muhtarlar Günü’nde sizlerle birlikte olmanın mutluluğu içerisindeyim. Böylesine bir aile ortamında bir kez daha 19 Ekim Muhtarlar Gününüzü tebrik ediyorum. Muhtarlarımız toplumun, demokrasinin ilk temel taşını oluşturuyor. Muhtarlarımız mahalle ve köylerimizdeki insanlarımızın dert babası, ilk ulaştığı kişidir. Muhtarlarımız ikili bir görev ifade ediyorlar.  Muhtarlarımız seçimle geliyorlar. Aynı zamanda bir kamu görevlisi ve yine devletle vatandaş arasındaki en uç noktadaki temsilci konumundalar. Muhtarlarımızın işi belki hepimizden zor. Bir taraftan kamu görevlerini idare edecek bir taraftan da mahallesindeki vatandaşları idare edecek, onların memnuniyetini tesis edecek. Bu duygu ve düşünceler ile Muhtarlar Gününüzü tekrardan tebrik ediyor ve kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER