Başkan Doğan ORC’nin araştırmasında 4’üncü

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ORC Araştırma Şirketi’nin yapmış olduğu ‘Son 3 Yılın En Başarılı Belediye Başkanları’ araştırmasında ‘En Başarılı Büyükşehir İlçe Başkanları’ sıralamasında 4’üncü oldu.

Başkan Doğan ORC’nin araştırmasında 4’üncü

ORC Araştırma Şirketi, 10 Şubat-10 Mart tarihleri arasında 30 büyükşehir ve 51 il merkezinde 51 bin 675 katılımcı ile yüz yüze ve CATI anket yöntemiyle anket gerçekleştirdi. Ankete katılanlara; ‘Son 3 yılı değerlendirdiğinizde belediye başkanınızı başarılı buluyor musunuz?’ sorusu yöneltildi. Bu soruya gelen yanıtlar doğrultusunda 5 büyükşehir, 5 il ve 10 büyükşehir belediye başkanları sıralandı. ‘Son 3 Yılın En Başarılı Büyükşehir Başkanları’ sıralamasında birinciliği yüzde 58,3 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş elde etti. ‘Son 3 yılın En Başarılı İl Belediye Başkanları’ sırlamasında ise birincilik, yüzde 59,6 ile Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in oldu.

‘Son 3 Yılda En Başarılı Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları’ sıralamasında ise birincilik; yüzde 63, 8 ile Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in oldu. Yüzde 62,4 ile Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz ikinci, yüzde 61,6 ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar üçüncü sırada yer aldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, aldığı yüzde 60,9 puanla 4’ncü sırada yer aldı. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise yüzde 59,7 ile 6’ncı, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin yüzde 58,6 ile 7’nci, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken yüzde 58,2 ile 8’inci, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar yüzde 57,3 ile 9’uncu ve Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ise yüzde 56,1 ile 10’uncu sırada yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER