Başkan Doğan Ulusal Off-Road’a start verdi

Merkezefendi Belediyesi’nin ev sahipliği yapacağı Türkiye Ulusal Off-Road Şampiyonası 2’nci Ayak Yarışlarına Başkan Şeniz Doğan, start verdi. Bayramyeri Meydanı’ndan başlayan kortej, Denizli Lisesi’nde son buldu.

Başkan Doğan Ulusal Off-Road’a start verdi

Merkezefendi Belediyesi, Türkiye Ulusal Off-Road Şampiyonası 2’nci Ayak Yarışları’na ev sahipliği yapacak. 27 -28 Nisan tarihlerinde geçekleşecek ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun en gözde kulüplerinden olan Denizli Doğa Sporları ve 4x4 Off-Road Spor Kulübü’nün (DENDOFF) organizatörlüğünde yapılacak yarışlarda bu yıl 30 araç ve 62 sporcu mücadele verecek. Yarışlar öncesinde vatandaşlara davette bulunmak amacıyla Off-Road araçlarıyla kortej düzenlendi. Bayramyeri Meydanı’ndan başlayan kortej Denizli Lisesi’ne kadar devam etti. Türk Bayrakları ile donatılan araçları gören vatandaşlar, o anları cep telefonlarıyla kaydetti. Yarışlar hakkında bilgi veren ve tüm Denizli halkını yarışlara davet eden Belediye Başkanı Şeniz Doğan; “Yarışlarımız 2 etapta gerçekleşecek. Yarışlar öncesinde kortej gerçekleştirdik. Denizli halkını, adrenalin tutkunlarını heyecan dolu yarışa bekliyoruz. Yeni dönemde de Merkezefendi’de alternatif sporları gerçekleştirmek istiyoruz. Off-Road yarışlarımızı devam ettirmek ve geliştirmek istiyoruz. Denizlili sporcularımızdan da yarışlarda birincilik bekliyoruz” dedi.

“EN YÜKSEK KATILIMLI YARIŞIMIZ OLACAK”

Bu sene Merkezefendi Belediyesi ile birlikte üçüncü yarışlarını düzenlediklerini belirten DENDOFF Başkanı Kenan Özsoy, şunları söyledi: “En yüksek katılımlı yarışımız olacak. Denizli’deki pistimiz Türkiye’deki birinci kompakt pisti. Start-stop arasındaki mesafeleri en yakın olan, seyirci etabının verimliliği, düzeni en yüksek olan, güvenliği en yüksek olan pist. Geçen sene TOSFED tarafından en kompakt pist seçilmişti. Bu sene ki yarışlarda pek çok ilk yaşanacak. Yarışlara İtalyan bir sporcu da katılacak. İlk kez Jeeplerin yanı sıra UTV’ler yarışacak. Son 3 yılın katılım rekoru kırıldı. Tüm sporculara başarılar diliyoruz. Şeniz Başkanım ile yeni projeler için görüşmelerimiz devam ediyor. Denizli’de otomotiv sporlarını yaygınlaştırmak için çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

DRT DENİZLİ NAKLEN YAYINLAYACAK

Merkezefendi Belediyesi’nin ev sahipliği yapacağı Türkiye Ulusal Off-Road Şampiyonası 2. Ayak Yarışları’nın ‘Mukavemet Etabı’ 27 Nisan Cumartesi günü saat 12.00’de ve ‘Seyirci Etabı’ 28 Nisan Pazar günü saat 10.30’da Göveçlik mevkiindeki Off-Road pistinde gerçekleştirilecek. Pazar günü gerçekleşecek ‘Seyirci Etabı’, DRT Denizli Televizyonu’ndan naklen (canlı) yayınlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER