Başkan Doğan’dan 30 Ağustos kutlamalarına davet

Belediye binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda ilçede yapılacak kutlama programlarına tüm Denizli halkını davet etti.

Başkan Doğan’dan 30 Ağustos kutlamalarına davet

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında gerçekleştirilecek kutlama programı ile ilgili bilgi vermek amacıyla belediye binasında basın toplantısı düzenledi. Açıklamalarına 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemine değinerek başlayan Başkan Doğan; “Ülkemizde Sevr Antlaşması ile birlikte topraklarımız işgal edilmiş ve bununla birlikte Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde bir kurtuluş mücadelesi başlamıştır. 1919’da başlayan kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos 1922 yılında sonuçlanmıştır. 30 Ağustos bir milletin kurtuluş destanı yazdığı bir tarihtir. Bu anlamda bizler bu vatan için şehit, gazi olan kahramanlarımızı bir kez daha anmak ve 30 Ağustos coşkusunu Merkezefendi’de birlik ve beraberlikle kutlamak adına bir etkinlik oluşturduk” dedi.

MERKEZEFENDİ’DE MİLLİ MÜCADELE RUHU YAŞATILACAK

Denizli halkını 30 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilecek kutlama etkinliklerine davet eden Başkan Doğan; “Kutlama programımızın geneli Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Yenişehir’de bulunan yürüyüş yolunda olacak. 30 Ağustos Cuma günü 19:00-20:00 saatleri arası Drone Şenliği ile başlayacak etkinliğimiz, 20:00-20:30 arasında 30 Ağustos Zafer Kupası Turnuva ödüllerinin takdimiyle devam edecek. Ben özellikle hemşerilerimizi 20:30’da başlayacak, ‘Fener Alayı’ yürüyüşüne davet etmek istiyorum. ‘Fener Alayı’ eşliğinde ellerimizde bayraklarımızla, bandomuzla yürüyüş yolunda milli mücadele ruhunu yeniden yaşamak ve birlik, beraberliğimizi sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

MELEK MOSSO KULAKLARIN PASINI SİLECEK

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında sevilen sanatçı Melek Mosso’nun sahne alacağını belirten Başkan Doğan, sözlerine şöyle devam etti: “Melek Mosso, ailesi Denizli’de yaşayan bir sanatçımız. Konserimiz Cuma günü saat 22:00’da başlayacak. Melek Mosso, Merkezefendililerle buluşacak. Sanatçı seçiminde Melek Mosso’nun Denizli ile olan bağı bu tercihi yapmamızı sağladı. Artık Merkezefendi Belediyemizde milli bayramlar adına yakışır bir şekilde kutlanacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER