Başkan Doğan’dan Akkonak’a pazaryeri

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde 31 Mart yerel seçimleriyle muhtarlık bayrağını devralan Akkonak Mahallesi Muhtarı Muhammet Çoban, halkın Akkonak Kapalı Pazaryeri’nin uzak olması nedeniyle ikinci bir pazaryeri isteğini Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a iletti.

Muhtar Çoban ve mahallelinin isteğini geri çevirmeyen Başkan Doğan, Akkonak Mahalle Muhtarlığı önünde pazar kurulmasını sağladı.

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde 31 Mart yerel seçimleriyle muhtarlık bayrağını devralan Akkonak Mahallesi Muhtarı Muhammet Çoban, projelerini bir bir hayata geçiriyor. Muhtar Çoban, mahalle halkının Akkonak Kapalı Pazaryeri’nin uzak olması nedeniyle ikinci bir pazaryeri isteğini Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a iletti. Muhtar Çoban ve mahallelinin isteğine duyarsız kalmayan Başkan Doğan, Akkonak Mahalle Muhtarlığı önünde pazar kurulmasını sağladı. Yaklaşık 35 esnafın tezgah açtığı Pazar, her hafta çarşamba günleri mahallelilere hizmet verecek.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yeni kurulan Pazar hakkında konuşan Muhtar Çoban; “Vatandaşların muhtarlığa gelip, böyle bir talebi oldu. Talep çok fazla olunca biz de dilekçe hazırladık. Başkan Şeniz Doğan’ın makamına çıktık. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bizleri kırmadı. Hemen bir çalışma başlattı. Kısa sürede tamamlandı. İlk kez kurulan pazara ilgi oldukça büyük. 30 tane tezgah açıldı. 2 şarküteri tezgahımız var. Börek satan var. Pazarımız oldukça ilgi gördü. Biz de mahallemiz için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER