Başkan Doğan’dan Merkezefendili şampiyonlara ödül

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puan alarak Türkiye birinciliğini paylaşan Merkezefendili 17 öğrenciyi, Merkez Kütüphane’de düzenlenen törenle ödüllendirdi.

Başkan Doğan’dan Merkezefendili şampiyonlara ödül

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) soruların tamamını doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Merkezefendili 17 öğrenciyi ödüllendirdi. Merkez Kütüphane’de düzenlenen ödül törenine okul müdürleri ile veliler de katıldı. Törende konuşan Başkan Doğan, “Merkezefendi gerek LGS’de gerekse üniversite sınavlarında Türkiye ortalamasında ilk beşte ya da ilk onda yer alıyor. Bu bizim için gurur verici bir tablo. Bizlere düşen görev ise bu başarıyı devam ettirmek hatta daha da üst sıralara çıkarmak. Yeni dönemde eğitime katkımız çok daha fazla olacak. 2020 itibariyle eğitime ayıracağımız bütçe de gerçekten büyük bir değer olacak” dedi.

“ROBOTİK KODLAMA SINIFI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Öğrencilerin ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür eden Başkan Doğan, “Robotik kodlama sınıfı açtık. Bizim için bu çok önemli. Bu bilişim çağında, geleceğin bilgisayarcısını, geleceğin yazılımcısını yetiştirmek istiyoruz. Bu anlamda Merkezefendi Belediyemiz okullara büyük destek veriyor. Bu kütüphanemizde İngilizce ve Almanca dersler vermeye başladık. Böylelikle gençlerimize ve yetişkinlerimize yeni bir dil öğrenme imkanı veriyoruz. Sizlerle birlikte eğitime büyük katkılar sağlayacağız” diye konuştu.

“ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATACAĞIZ”

Başarıyı sürdürmek için projeler hazırlandığını ifade eden Başkan Doğan, “Bölgemiz değerli devlet okullarının, kolejlerin olduğu bir bölge. Merkezefendi eğitim diliminde Türkiye genelinde yüzde iki. Bu başarıyı sürdürmek için çalışma arkadaşlarımızla birlikte projeler hazırlıyoruz. Bu başarılı çocuklarımızın temelinde sizler varsınız. Değerli eğitimcilerimize verdikleri emek için çok teşekkür ederim. Eğitimcilerimizin Merkezefendi Belediyesi’ndeki yeri ayrıdır. Çocuklarımızın bu safhaya gelmesinde yıllardır emek veren, büyüten ve eğiten siz anne ve babalara sonsuz teşekkür ediyorum. Değerli çocuklarımızın bu başarıları daim olsun. İleride daha büyük başarılarla bizleri onurlandırsınlar” dedi.

BAŞKAN DOĞAN’DAN 200 TL’LİK HEDİYE ÇEKİ

Konuşmanın ardından; Dilay Cankorur, Ahmet Berkay Özer, Berkehan Aydın, Mehmet Salih Beşkavak, Sevban Kumral, Utku Selçuk, Ahmet Alperen Cebe, Zahide İrem Sarı, Hilmican Söğütlü, Mert Kaan Akdemir, Yağmur Elbeyi, Alperen Kayır, Emine Beyza Öğmen, Feyza Çelik, Nurullah Yağmahan, Yusuf Sinan ve Ahmet Furkan Gülhan’a Başkan Doğan tarafından 200 TL’lik hediye çeki verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER