Başkan Doğan’ın “Halk Süt” ve “Kreş” projesi Ağustos’ta başlayacak

31 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesinde ilçe halkına ‘Halk Süt’ ile ‘Ücretsiz Kreşler ve Çalışma Merkezleri’ sözünü veren Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 2 projenin Ağustos ayında başlayacağının müjdesini verdi.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesinde ‘75 dev proje’ ile seçmenin karşısına çıkan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, verdiği sözleri unutmadı. Yerel seçimlerin ardından başkanlık koltuğuna oturan Başkan Doğan, vermiş olduğu sözleri birer birer hayata geçirmeye başladı. 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kapsamında Kırçiçeği Düğün ve Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinlikte konuşan Başkan Doğan, 75 dev proje arasında en çok dikkat çeken ‘Halk Süt’ ile ‘Ücretsiz Kreşler ve Çalışma Merkezleri’ projeleri hakkında müjde verdi. Başkan Doğan; “Halk Süt’ün son aşamasındayız. Ağustos ayında Halk Süt’e başlayacağız. Bir mahallemizde kreş projemize başlamak üzereyiz. Aslında projenin olgunlaşma safhasını 2019 için öngörüyorduk. Bir taraftan da stratejik plan hazırlanıyor. Eylül ayında meclise giriyor. Stratejik planlarda projelerimizi yıllara göre sınıflandırdık. 2019 yılı projelerimiz içinde Halk Sütümüz öncelikli olacak. Bu konuda Ağustos sonu, Eylül ayı itibari ile start vereceğiz” dedi.

“BU DÖNEMDE KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK YAPILACAK”

“Kadın başkan olarak beni en çok heyecanlandıran projelerin başında; kooperatifler geliyor” diyen Başkan Doğan, sözlerine şöyle devam etti: “İnşallah bu mecliste kadın kooperatifini kuruyoruz. Kooperatifimize belediyemizin desteği olacak. Yine tarımsal kalkınma kooperatifini kuruyoruz. Şamlı, Kumkısık, Bozburun taraflarında büyükbaş hayvancılık yapılıyor. Hem üreticimizi desteklemek hem de Halk Süt’le üreticiyi paralel çalıştırmak anlamında tarımsal kalkınma kooperatifini kuruyoruz. Kadınlarımıza istihdam yaratmak için kadın kooperatifimize birçok alanda öncelikle kurslarımız, sertifikalarımız olacak. Denizli’nin çeşitli yerlerinde kadınlarımızın ürettiği ürünlerini belediye aracılığıyla satıp bir istihdam yaratmak istiyoruz. Hem kadınların cebine harçlık girsin istiyoruz hem de kadınları evden çıkarıp sosyal hayata adapte etmek istiyoruz. Bu dönemde kadınlara biraz pozitif ayrımcılık yapılacak. Çünkü kadın aydınlanınca aile de aydınlanıyor. Bu anlamda çocuklarımıza da dokunmuş olacağımız. Kadınlarımızı istihdama dahil edip onları mutlu bir aile olarak yetiştirip Merkezefendi’de temeli sağlam aileler kurmak istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER