Başkan Erbeği’nden DRT’ye özel açıklama!

Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği zincir marketlerde bazı ürünlerin satışının yasaklanacağına ilişkin DRT’ye açıklama yaptı.

Küçük ve orta ölçekli esnafın ayakta kalabilmesi için, zincir marketlerde bazı ürünlerin satışının yasaklanmasını içeren paket, TBMM’ye gönderiliyor. Düzenlemeyi değerlendiren Denizli Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği, “Küçük esnaf açısından çok güzel bir karar. Bunun yanında yasada zincir marketlerin şehir dışına, en azından yeni açılacak büyük marketlerin kent merkezinden 10 kilometre uzakta olma şartı var” dedi.

Başkan Erbeği: "Küçük esnaf açısından çok güzel bir karar, tabi bunun yanında zincir marketlerin yasadaki gibi şehir dışına, en azından yeni açılacak büyük marketlerin kent merkezinden 10 kilometre uzakta olma şartı var Avrupa birliğindeki ülkelerde. En azından yeni açılacak büyük marketlerin bu şartlarla açılmasını istiyoruz, şehir merkezinde küçük esnafı bitiriyor büyük marketler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER