Başkan Erdoğan: “Denizlimiz bakanları özledi”

Denizli İş İnsanları ile İstişare Toplantısı öncesinde açıklama yapan Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan; “Denizlimiz bakanları özledi. Denizlimizin bakanlara gündeme getireceği konuları, sorunları var” dedi.

Başkan Erdoğan: “Denizlimiz bakanları özledi”

Bir dizi temaslar için Denizli’ye gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ziyaretler kapsamında Anemon Otel’de düzenlenen İş Dünyası ile İstişare Toplantısı’na katıldı. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, toplantı öncesi açıklamalarda bulundu. Denizli’nin bakanları özlediğini ifade eden Başkan Erdoğan; “Denizlimizin bakanlara gündeme getireceği konuları, sorunları var. Onun için bugün burada iş insanlarımızla tüm sektörlerimizin konularını masaya yatıracağız. Biz platform olarak toplantıyı organize ettik ama Denizli Ticaret Odası olarak da bu organizasyona çok ciddi katkı ve destek sağladık. Burada da iş insanlarımız geldiğinde ihracatçılarımızın konuları, turizmle ilgili, burada yine akaryakıt doğalgazla ilgili onun dışında eğitim ve sağlıkla ilgili konuların gündeme geleceğini düşünüyorum. Biz de Denizli Ticaret Odası Başkanı olarak şehrimizde olması gereken birkaç konuyu gündeme getireceğiz. Denizli, Avrupa liginde olduğu için çok önemli taleplerim olacak. Bunlardan bir tanesi; Denizli, ihracatın yüzde 69’unu Avrupa birliği ülkelerine yapıyor. Onun için Çardak Havalimanımız uluslararasına açık bir havalimanı. Avrupa Birliği ülkelerine en azından bir Almanya’ya direkt Denizli’den uçuşun sağlanması noktasında bir talebim olacak. Denizli’den yurt dışına direkt uçuşu başlangıcını can-ı gönülden arzu ediyoruz. Bunun dışında şehrimizi ve sektörlerimizi direkt ilgilendiren konuları ele alacağız. Çünkü biz artık bundan sonra sivil toplum kuruluşları olarak özellikle konuları gelen bakanlarımıza sadece başkanlar nezdinde değil, sektör temsilcilerimiz, firma yöneticilerimiz ve idarecilerimizin de anlatmalarında, taleplerini istemelerinde faydalı olacağını düşünüyorum. Bu anlamda da birçok konu burada gündeme gelecek” diye konuştu.

“UÇUŞLARLA İLGİLİ KONUYU GÜNDEME GETİRECEĞİM”

Çardak Havalimanı’ndan İstanbul’a 4 uçuşun olduğunu söyleyen Başkan Erdoğan; “4 sabah, 4 akşam seferimiz var. Uçuşlarla ilgili konuyu gündeme getireceğim. Hava yolu şirketleri veya karayolu veya bir başka yolla eğer sizin doluluk kapasiteniz ihtiyaç varsa oraya uçakta geliyor, diğer sektördeki taşıma da geliyor. Böyle bir talep oluşursa zaten bakanımıza da söyledim yoğun dönemlerde uçak seferlerini artırmayı talep ediyoruz. Bu konuyu da gündemimize getirdik, orada anlatacağız. Bu toplantı, belki Denizli’de ilk kez göreceksiniz; iş insanlarımızın ve sanayicinin konuştuğu bir toplantı olmasını özellikle arzuladım” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER