Başkan Erdoğan: “Kurallara uyalım, Denizlimizi koruyalım”

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ile beraberindeki heyet, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan’ı ziyaret etti ve pandemi sürecinde verdiği destekten ve iş birliğinden dolayı teşekkür etti.

Bugüne kadar ki sürecin başta Vali Ali Fuat Atik olmak üzere İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ve ekibi tarafından başarıyla yönetildiğini ifade eden Başkan Erdoğan; “Toplum olarak yine aynı hassasiyetle hareket etmeli, kurallara uymalıyız. Denizlimizi ve birbirimizi korumanın, sarıdan maviye çevirmenin gayreti içinde olmalıyız” uyarısında bulundu.  

Denizli İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk beraberinde Merkezefendi İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mine Solakoğlu, Pamukkale İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Ayşe Erdoğan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Burak Altan, Destek Hizmetleri Başkanı Yavuz Tosun ve Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mehmet Erkaleli ile Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette, çok zorlu bir pandemi süreci yaşadıklarını anlatan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk, Başkan Erdoğan’ın iş birliğinin bu dönemdeki yüklerini önemli derecede hafiflettiğine dikkat çekti. Dr. Öztürk, “Bugün geçmişe göre daha iyi bir noktadaysak, bunu işte bu iş birliğine borçluyuz. Bu zor günlerimizin ilk başından itibaren maske ve cihaz ihtiyacımız, filyasyon ekipleri için gerekli olan tüm araçların şoförleriyle birlikte temini, Ticaret Odası Başkanımız Sayın Uğur Erdoğan’ın organizasyonunda Denizlili hayırseverlerimiz tarafından sağlandı. Hatırı sayılır bir katkıda bulundunuz. Bu sayede bizim mücadelemizi, çok daha güçlü yapmamızı sağladınız. Hem sağlık çalışanları hem de Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız adına çok teşekkür ediyorum. Onlara daha kolay ulaşmamıza zemin hazırladınız” diye konuştu.

“MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK ÇOK ÖNEMLİ"

Kontrollü sosyal yaşam ile birçok sektörde farklı açılımlar olduğunu da ifade eden Müdür Öztürk, en azından mevcut durumun korunmasının hatta daha iyi hale gelmenin yegâne şartının tedbiri elden bırakmamak olduğunu vurguladı. Müdür Öztürk, “Yakaladığımız iyileşmeyi devam ettirmek kendi elimizde. Asla taviz vermememiz gereken maske, mesafe ve temizlik, hepimiz için hayati derecede önemli. Eğer herkes bunu vatandaşlık görevi olarak kabul eder ve kurallara uyarsa, Denizlimiz çok daha güzel yerlere gelecektir. Bu dönemde bizleri yalnız bırakmadınız, desteğiniz bize güç verdi. Sizin nezdinizde, bugüne kadar ki katkı ve desteklerinizden dolayı başta tüm hayırseverlerimize, Denizli Ticaret Odamızın yönetimi, meclisi ile tüm sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

“SAĞLIK SEKTÖRÜNE KATKIYI KESMEYECEĞİZ"

İl Sağlık Müdürlüğü’nün pandemi sürecini çok iyi yönettiğini belirten Başkan Erdoğan, kendilerinin de her zamanki gibi sosyal sorumluluktan kaçmadığını ve elini taşın altına koyduğunu ifade etti. Bu iş birliği sayesinde düzenli, planlı ve disiplinli bir çalışma yürütüldüğünü söyleyen Başkan Erdoğan, bugün de onun meyvesini aldıklarını görmenin huzurunu yaşadıklarını kaydetti. Başkan Erdoğan, “Ekonominin kahramanları dediğimiz üreticimiz, ihracatçımız ve firmalarımız kurallara harfiyen uydu. Sizin de pandemi sürecinde yapmış olduğunuz düzenli, planlı ve disiplinli çalışma sayesinde, bu sürecin meyvelerini aldık. Denizlimizin ve sağlık sektörümüzün en iyi noktada olabilmesi için Ticaret Odası ailesi olarak katkımızı dün olduğu gibi yarın da devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

“DENİZLİMİZİ SARIDAN MAVİYE ÇEVİRMENİN GAYRETİ İÇİNDE OLALIM"

Başkan Erdoğan, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen risk haritasında Denizli’nin sarı renkte bulunduğunu ve maviye dönmesi için Denizli Valisi Ali Fuat Atik başta olmak üzere Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin yoğun mücadele içinde olduğunu da söyledi. Başkan Erdoğan, “Denizli Ticaret Odası olarak üyelerimizi ziyaret ederek, kurallara uymaları konusunda uyarıda ve bilgilendirmelerde bulunuyoruz. İşletmelerimizin çalışmasının devamlılığını sağlamak için maske, mesafe ve hijyen başta olmak üzere pandemiyle mücadele kurallarına harfiyen uymayı kesintisiz sürdürmeliyiz. Hep beraber, Denizlimizi sarıdan maviye çevirmenin gayreti içinde olalım. Bu bizim her anlamda çok daha iyi şartlar içinde yaşamamızı sağlayacaktır.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211