Başkan Erdoğan paylaştı! 60 yıllık fotoğrafın hikâyesi!

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan’ın dedesi Hüsamettin Erdoğan’ın, dönemin belediye başkanlarından biri olarak, darbe dönemini yakinen yaşamış isimlerden biri olduğu ortaya çıktı.

Başkan Erdoğan paylaştı! 60 yıllık fotoğrafın hikâyesi!

27 Mayıs darbesinin yıl dönümü dolayısıyla, sosyal medya hesabından dedesinin Başbakan Adnan Menderes ile birlikte fotoğrafını paylaşan Başkan Erdoğan, “Benim için hep gurur kaynağı oldu. O’ndan aldığımız emaneti, hiç yere düşürmedik” dedi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 27 Mayıs 1960’taki askeri darbenin yıl dönümünde yaptığı sosyal medya paylaşımının görselinde, darbe sonrası idam edilen dönemin Başbakanı ve Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Adnan Menderes’in artık sadece aile albümlerinde kalmış bir fotoğrafını gün yüzüne çıkardı. Başbakanlık’taki bir görüşmeye ait fotoğrafta, Başbakan Menderes’i ziyarete giden heyette, DTO Başkanı Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı yapmış dedesi Hüsamettin Erdoğan da vardı. Demokrasi şehidi Başbakan Adnan Menderes’i Başbakanlık'taki ziyaretlerinde çekilen fotoğrafta yer alan Hüseyin Şahin (DP Erzincan Milletvekili), Çadırkaya’nın 2’nci Belediye Başkanı Hüsamettin Erdoğan, Tercan Belediye Başkanı Faik Oktay, DP Tercan İlçe Başkanı Selahattin Kemaloğlu, sonradan Mercan Belediye Başkanı olan Mustafa Gül, Çadırkaya Belediye Başkanlarından Sebahattin Torun ile Veysel Işık, Alişan Şahin, Taştan Seçer ve Muzaffer Tuzlacı’dan artık hiçbiri hayatta değil.

“DARBECİLER, MİLLETİMİZİN HÜR İRADESİNİ İDAM SEHPASINA YOLLADILAR”

Başkan Erdoğan, 27 Mayıs darbesinin yıl dönümünde yaptığı paylaşımda, o dönemin isimlerini unutmadı ve vefasını gösterdi. Anılarda kalan bir fotoğraf karesini paylaşan Başkan Erdoğan, “1960'taki askeri darbeyle, milletimizin hür iradesini idam sehpasına çıkartarak Türkiye'nin yarınlarını ipotek altına aldılar. Ülkemizin bekası, milletimizin refahı için hizmet etmiş demokrasi şehitlerimiz Başbakanlarımızdan merhum Adnan Menderes, Dışişleri Bakanlarımızdan merhum Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanlarımızdan merhum Hasan Polatkan ile vatanı uğruna canını feda etmiş tüm kahramanlarımızı, bu vesileyle bir kez daha rahmetle anıyorum. Demokrasimizi sekteye uğratan darbeci zihniyeti, girişimleri ve darbecileri ise kınıyorum. Dönemin Başbakanı merhum Adnan Menderes'in yol arkadaşlarından ve dönemin belediye başkanlarından olan dedem Hüsamettin Erdoğan'dan aldığımız emaneti, o gün bugündür çok şükür hiç yere düşürmedik” dedi.

DEDESİNİN İZİNDEN GİDİYOR

DTO Başkanı Erdoğan, dedesinin yolundan ve aynı misyonda ilerledi. Siyasetin aktif olarak içinde yer almakla kalmayan Başkan Erdoğan; sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak yer aldı. AK Parti'nin çeşitli kademelerinde görev alan Başkan Erdoğan, gerek il yönetiminde il başkan yardımcılığı gerekse merkez ilçe başkanlığı görevinde bulundu. Sosyal sorumluluktan kaçmayan Başkan Erdoğan, Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ile başkan vekilliği de yaptı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Üyesi ve Uluslararası Karayolu ile Yük Taşımacıları ve Acente Sahipleri Derneği (UKAT) başkan vekili olan Başkan Erdoğan, UKAT Yönetim Kurulu Üyeliği devam ediyor.  9 Mart 2005’ten bu yana DTO’da da görev alan Başkan Erdoğan, yönetim kurulu sayman üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. DTO’da, 28 Eylül 2016'da, yönetim kurulu kararıyla DTO Başkanlığı'na getirilen Başkan Erdoğan; 2 Nisan 2018'deki DTO Organları Seçimleri’nde ise, bu kez oda üyelerinin katılımıyla yapılan bir seçimle, yeniden aynı göreve geldi ve güven tazeledi. DTO Başkanı seçilmesinin ardından, 14-15 Mayıs 2018'te gerçekleştirilen TOBB'un 74’üncü Genel Kurulu'ndaki seçimle, ilk kez oluşturulan 22 kişilik TOBB Genel İdare Kurulu (GİK) ile Ticaret Odaları Konseyi'ne girdi.

DENİZLİ’NİN EN ÇOK TANINAN İSİMLERİNDEN OLDU

1988’den bu yana Denizli iş aleminin tanınan ve sevilen bir mensubu olarak 32 yıldır uluslararası lojistik sektöründe olan Başkan Erdoğan’ın aynı zamanda gümrük müşavirliği alanında da faaliyetleri bulunuyor. DTO Başkanı Erdoğan, özellikle insani ilişkilerindeki kendine has tarzının yanı sıra samimiyeti ve çalışkanlığıyla, zamanla Denizli’nin en çok adı anılan isimlerinden biri oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211