Başkan Erdoğan’dan anlamlı bir Kadınlar Günü mesajı; “Kadınlar katılmaksızın politika olmaz”

‘Yaşam ve Ekonomi Kadınla Birlikte Güzel’ isimli seminerin açılış konuşmasını yapan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “DTO yönetiminde bu dönem adeta kadın devrimi yaptık. Odamızın düzenlediği girişimcilik eğitimlerinden en çok faydalanan kadınlarımız oldu. Amacımız Denizli’deki sosyal yaşamı, sosyal ilişkileri en üst düzeye çıkarmak. Kadınlar katılmaksızın politika ve hayat olmaz” dedi.

Başkan Erdoğan’dan anlamlı bir Kadınlar Günü mesajı; “Kadınlar katılmaksızın politika olmaz”

Denizli Ticaret Odası (DTO) tarafından odanın toplantı salonunda ‘Yaşam ve Ekonomi Kadınla Birlikte Güzel’ adlı seminer düzenlendi. Moderatörlüğünü İletişim Danışmanı Meltem Acar Yücesoy’un yaptığı seminere; Ekonomist Yazar Prof. Dr. Emre Alkin, Gazeteci-Yazar Tuluhan Tekelioğlu konuşmacı olarak katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün öneminden söz eden DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Türk kültüründe kadının önemine de değindi. Başkan Erdoğan; “Denizli Ticaret odası olarak kadınlarımızı gerek sosyal hayata gerekse iş yaşamına kazandırmak için her türlü desteği sağlıyoruz ve sağlamaya çalışıyoruz. Girişimcilik eğitimi noktasında Türkiye’de ilk sıralardayız. Bu girişimcilik eğitimlerinden en çok faydalanan da kadınlarımız. Kadınlarımızın, açtığımız kurslarımızdan eğitim alması için odamızda seferberlik yaparak, günde 120 ila 130 kişilik eğitimler veriyoruz. Amacımız Denizli’deki sosyal yaşamı, sosyal ilişkileri en üst düzeye çıkarmak. O anlamda da Denizli Ticaret Odamız kadınlarımızın emrine hazırdır” dedi.

“DENİZLİ’DEKİ KADIN İSTİHDAMI TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE”

Oda bünyesinde görev alan kadın sayısına da değinen Başkan Erdoğan; “93 yıllık Denizli Ticaret Odası tarihinde biz göreve geldiğimizde odamızda kadın sayısı parmakla gösterilecek kadar azdı. Bugün 36’ya yakın tüm meclis ve komitelerimizde kadın kardeşlerimizle aynı görevi yürütüyoruz. Odamızın yönetim kurulunda 2 tane kadın arkadaşımız vardı. Bizim organlarımız içerisinde en etkin en üst seviyede olan yönetim kurulu başkan yardımcılığına bir kadın kardeşimizi getirdik. Melek Sözkesen Hanımefendi’nin aynı zamanda bu organizasyonda da kendisinin çok emeği ve katkısı oldu. Diğer yönetim kurulu üyemizde AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök Hanımefendidir. Bu da odamızın kadınımıza verdiği değeri gösteriyor. Türkiye’de özellikle kadın istihdam noktasında ortalama yüzde 28 iken, Denizlimiz’de bu oran yüzde 33,5’tir. Türkiye ortalamasının üzerindedir. Denizlimizde girişimci sayısı; 2 bin 673, şirket ortağı kadın girişimci sayısı ise 2 bin 279, odamıza kayıtlı gerçek kadın girişimci sayısı da 773’tür. Odamızın toplam üye sayısına bakıldığında da 17 bin üye sayısının içerisinde bu 2 binlerin çok önemli olduğunu söylemek istiyorum” diye konuştu.

HATİCE DEMİR / GÜRKAN GÖK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221