Başkan Erdoğan’dan Denizli OSB’ye çıkarma

Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi kapsamında, Denizli Ticaret Odası ile Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi arasındaki iş birliği protokolü sonrasında Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan küçük ve orta ölçekli işletmelerin enerji verimliliği ölçümlerine başlandı.

Başkan Erdoğan’dan Denizli OSB’ye çıkarma

Enerji verimliği tespitleri için hazırlanan iş birliği protokolüne imza atan Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan ile Makine Mühendisleri Odası (MMO) Denizli Şubesi Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk, sahaya indi. Başkan Erdoğan ile Şube Başkanı Öztürk’e, DTO Genel Sekreter Yardımcısı ve Tekstil Mühendisi Dr. Akay Gündoğan, Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi'nin Portekizli Takım Lideri Fernando Merino, Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi Yöneticisi Ayşegül Çivi ile Denizli ABİGEM AŞ Direktörü Sıdıka Arıkan ve Makine Mühendisi Zekai Göksel Parlar eşlik etti. Protokol kapsamındaki faaliyetlerin ilk durağı; Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) TİMA Yıkama Boyama Limitet Şirketi oldu. Toplu halde firmaya giden heyeti, işletmenin sahipleri Esra Kasapoğlu ile Mehmet Aydın karşıladı. Kasapoğlu ve Aydın, modern tesisleri hakkında bilgiler verirken, Makine Mühendisi Zekai Göksel Parlar ise elektrik, su ve doğal gaz kullanımındaki enerji kayıplarını inceleyip tespit etti.

“ENERJİ TÜKETİMİNDE, ÜST DÜZEY VERİMLİLİĞE ULAŞMALIYIZ”

İşletmelerin enerji ile ayakta kaldığını söyleyen DTO Başkan Erdoğan, “Enerji olmadan üretim olmaz. Enerjiyi tüketirken üst düzey verimlilik sağlamalıyız ki maliyetimiz azalsın. Biz, bu amaçla Makine Mühendisleri Odamız ile iş birliğine gittik. Bu kapsamda ilk olarak üyelerimizden TİMA’nın enerji verimliliği ölçüldü. Bu protokolümüzün doğrultusunda yürüteceğimiz faaliyetlerimiz, enerji konusunda hem firmamız hem ilimiz hem de ülkemize önemli katkı sağlayacaktır” dedi.

“EL BİRLİĞİYLE SANAYİCİLERİMİZE DESTEK OLUYORUZ”

MMO Denizli Şubesi Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk ise Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi kapsamında sanayicilere destek olma imkânı yakaladıklarını belirtti. Enerji ölçümlerinin firmalara birer rapor halinde sunulacağını da ifade eden Prof. Dr. Öztürk, bu kapsamda iyileştirme yapılması gereken hususları da aktaracaklarının altını çizdi.

BAŞKAN ERDOĞAN, ÜYE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Başkan Erdoğan, Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi kapsamında Denizli OSB’de kurulan Denizli Teknik Tekstil Merkezi’ndeki hazırlıklarda gelinen aşamayı da yerinde inceledi ve ekipten ayrıntılı bilgi aldı. Daha sonra da beraberindeki heyet ile, Tosunoğlu Tekstil'in sahiplerinden Mehmet Tosunoğlu’nu iş yerinde ziyaret edip, sektörleri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. İşletmesini gezerek işleri ve hizmetleri hakkında bilgi aldı. İş insanı Tosunoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Başkan Erdoğan da Tosunoğlu’na gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür etti. Başkan Erdoğan, üye ziyaretleri kapsamında, 1983’ten bu yana Demirciler Caddesi’nde faaliyet gösteren Derya Ticaret’e de gitti. Firmanın sahipleri Ozan Kıbrıslı ile babası Orhan Kıbrıslı’dan sektörleriyle ilgili bilgi alan Başkan Erdoğan’a, DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2022, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER