Başkan Erdoğan’ın programı doludizgin

Yoğun tempoda çalışmaya devam eden Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, makamında birbirinden önemli misafirleri ağırladı.

Başkan Erdoğan’ın programı doludizgin

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, yoğun tempoda çalışmalarına devam ediyor. Başkan Erdoğan, makamında birbirinden önemli misafirleri ağırlamayı sürdürüyor. Paralimpik Goalball Oyunları'nda altın madalya kazanan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrencisi görme engelli genç sporcu Şeydanur Kaplan, Başkan Erdoğan'ı ziyaret ederek, sevincini Başkan Erdoğan ile paylaştı. Genç sporcuya, Alfa Özel Eğitim kurumları sahibi DTO Meclis Üyesi Muhammet Özdemir de eşlik etti. Denizli Görme Engelliler Okulu’nda 4’üncü sınıfta iken başladığı spor hayatında birçok ulusal dereceler elde ettikten sonra milli takıma seçilen Şeydanur Kaplan, 2017 yılında Finlandiya’da düzenlenen Goalball Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanmıştı. 2018 yılında İsveç’te düzenlenen Goalball Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda ise dünya 2’ncisi oldu ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na katılma hakkı elde etti. Yoğun bir hazırlık döneminden sonra müthiş bir mücadele sergilediği turnuvanın finalinde ABD'yi 9-2 yenerek Denizli’ye altın madalya getirdi. Başkan Erdoğan, milli sporcu Kaplan ile beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, genç sporcunun başarılarının artarak devam etmesini diledi. Başkan Erdoğan, “Yetenekli özel insanlarımızın her zaman destekçisiyiz. Onlar, bizim gurur kaynağımız. Onların hep yanındayız. Başarılarıyla gurur duyuyoruz” dedi.

KAYMAKAM BALCIOĞLU VEDA ETTİ

Başkan Erdoğan’ı, başka bir ile tayini çıkan Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu da ziyaret etti. Kaymakam Balcıoğlu ile çalışmaktan büyük mutluluk ve onur duyduklarını dile getiren Başkan Erdoğan, “Yeni görevinizde başarılar dilerim. Şehrimizde güler yüzünüz, tecrübeniz, samimiyetiniz ve ilginizle hemşehrilerimizin beğenisini kazandınız. Denizlimize hizmetlerinizden dolayı teşekkür ederiz” dedi.  Aslen Aydın Yenipazar İlçesi’nden olan ve Muğla Valiliği Dalaman Havalimanı Hudut Mülki İdare Amirliği’ne atanan Kaymakam Balcıoğlu ise, Başkan Erdoğan ile uyum içinde ilçe sakinlerine dolayısıyla Denizli’ye hizmet ettiklerini, her koşulda her zaman kendisini yanlarında görmekten ve desteklerini hissetmekten büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi; Erdoğan’a teşekkür etti. Başarılı çalışmalarını hep takdirle takip ettiğini belirtip, devamını dileyen Kaymakam Balcıoğlu; “Denizli, halkının hizmetkarı güzel bir insan kazanmış; sizin de buna layık kalabilmek için elinizden gelen gayreti gösterdiğinize yakinen şahit oldum. Kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

ERDOĞAN SEVGİSİNİ ESERİNE İŞLEDİ

Başkan Erdoğan, Buldanlı tezgâh ustası Ethem Başbuğ'u da kabul etti. Ziyarette tezgah ustası, Başkan Erdoğan sevgisini el emeği göz nuru eserlerine işleyip hediye etti. Erdoğan’ı sosyal medya ve basın yoluyla takip ettiğini ve çalışmaları ile neredeyse bitmek tükenmek bilmeyen azminden ve çalışkanlığından dolayı çok beğendiğini dile getiren Başbuğ, bizzat ziyaret edip Denizli’ye ve Denizlililere hizmetlerinden dolayı teşekkür etmek istediğini dile getirdi. Konuğuna ilgisinden ve ziyaretinden dolayı teşekkür eden Başkan Erdoğan, “Dokumanın başkenti yeşil Buldanımızdan ziyaretimize gelmişsiniz. Üstelik el emeği göz nuru dokuma tezgâhı mekiğiniz ile el dokumasını da hediye getirmişsiniz; sağ olun. Alın teri, el emeği ve göz nuruyla emek emek üretilenler, bizim için dünyanın en kıymetli hazinesidir. Bunları, sizden bir hatıra olarak başköşede saklayacağız. Ne mutlu ki bize; Rabbim böyle bir görev nasip ederek sizlerin, siz değerli hemşehrilerimizin sevgisine mazhar olma şerefine ulaştırdı. Bu ilgi ve sevgiye layık kalmaya çalışıyoruz” dedi.

SERVİS ARAÇLARI İŞLETMECİLERİNİ DİNLEDİ

Başkan Erdoğan, DTO Meclis Üyesi Bayram Ali Çoban ile ziyaretine gelen servis araçları işletmecileri ile de görüştü ve sorunlarıyla beklentilerini dinledi. Başkan Erdoğan, görüşmeleriyle ilgili olarak; “Şehrimizde güne en erken başlayan sektörlerden biri olan servisçilerimiz, Denizli'mizin dinamizmini sağlayan emekçilerindendir. Denizlimizin yükünü çekmektedirler. En zor işlerden birini yapıyorlar; çünkü hem can taşıyorlar hem de zamanla yarışıyorlar. Okulların açılmasıyla baş gösteren araç sıkıntısının giderilmesi için bir önerileri oldu; ilgili isimlerle değerlendirip sorunun çözümü için gayret göstereceğiz” diye konuştu.

GENEL MÜDÜR İBİŞ'TEN BAŞKAN ERDOĞAN'A ZİYARET

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Denizli’de bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, Genel Müdür Yardımcısı V. Nevzat Vural ve Strateji Planlama Koordinasyon Dairesi Başkan V. Pervin Oymak da Başkan Erdoğan’ı ziyaret etti. Konuklarına hizmet binalarını gezdiren Başkan Erdoğan, Denizli'yi, ticaretini, sanayisi ile ekonomisini anlattı. Başkan Erdoğan, Denizli Ticaret Odası’ndaki faaliyetler ile projelerini konuklarıyla paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER