Başkan Filiz: “Engelsiz yarınlar temenni ediyorum”

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz; ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Sevgiyle kucaklaşacağımız nice günlerimizin olması dileğiyle tüm engelli vatandaşlarımıza aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle sağlıklı bir ömür ve engelsiz yarınlar temenni ediyorum” dedi.

Başkan Filiz: “Engelsiz yarınlar temenni ediyorum”

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz; ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Filiz, Mesajında şunları kaydetti: “Engelli vatandaşlarımız bizim hükümetlerimiz döneminde daha çok sosyalleşen, sivil toplum örgütlenmesinde güçlenen, kamu ve özel sektörde daha çok yer alan bir konuma kavuşmuştur. Mevcut yasaları günün gereksinimlerine göre güncelleyerek engelli bireylerimizin istifade edeceği bir hüviyet kazandırdık. Cumhuriyet tarihimizde bir ilk niteliği taşıyan Engelli Memur Seçme Sınavı'nı gerçekleştirdik. Yüz binlerce engelli vatandaşlarımız için E-KPSS ve kura yöntemiyle istihdam alanları oluşturduk. Engelli vatandaşlarımızın kamuda ve özel sektörde istihdamını sağladık, bu yönde teşvikler uyguladık. Yine eve hapsolmak durumunda kalan engelli kardeşlerimize, bakıma muhtaç olan vatandaşlarımıza maaş bağlayarak hem mağduriyetlerini önledik hem de maddi olanaklarla sosyal hayata adapte etmeye çalıştık. Engelli vatandaşlarımız açısından reform niteliği taşıyan ‘Evde Bakım Ücreti’ni uygulamaya koyduk. Çalışamayacak durumda olan ya da iş bulamayan engellilere bağlanan aylıkları ciddi oranlarda artırdık. Kendi namına çalışan engellilere ve bakıma muhtaç engelli çocuğu olan annelere erken emeklilik imkânı tanıdık. Engel durumlarına göre bakım ve rehabilitasyon merkezleri, otistik ve işitme engelli bireylerimize okullar yapıldı. Özel eğitim ihtiyacı olan tüm engelli vatandaşlarımızın özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinden ücretsiz yararlanmasını temin ettik. Son dönemlerde rapor alma konusunda yaşanan sıkıntıları bertaraf ettik, engellilerimizin kamu kurum ve kuruluşlarına erişimleri, kamusal alandan faydalanmaları noktasında hizmet ağında ciddi kolaylıklar sağladık.”

“ONLARA ENGEL OLMAYIN"

Engelli bireylere engel olunmaması gerektiğini belirten Başkan Filiz; “Allah Resûlü’nün ‘Kolaylaştırın, zorlaştırmayın; müjdeleyin, nefret ettirmeyin!’ sözünü hayat düsturu edinerek, engelliler için yaşamı kolaylaştıracak ve sevdirecek hizmetlere öncü olmalıyız. Bizler de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği üzere; engellerin bu kardeşlerimizin zihinlerinde ve uzuvlarında değil, onları eksik gören kalplerde olduğuna inanarak, bu bilinci tüm topluma yaymak konusunda gayret göstermeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalığımızın artacağı, sevgiyle kucaklaşacağımız nice günlerimizin olması dileğiyle tüm engelli vatandaşlarımıza aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle sağlıklı bir ömür ve engelsiz yarınlar temenni ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER