BAŞKAN GÜLBAY SÖZÜNÜ TUTTU, BULDAN DUVARLARI ÇİÇEK AÇTI

Geçtiğimiz seçimlerde duvarlara yazılanlardan rahatsız olan ve gençlere ilçe stadyumunun duvarlarını kendilerine tahsis etmeye söz veren Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, sözünü tuttu. Gençler, Hoşgör’ü Dokuma Şenliği kapsamında kendileri için hazırlanan duvarlara öncelikle grafiti çalışmaları olmak üzere çok değişik resimler çizdiler.

BAŞKAN GÜLBAY SÖZÜNÜ TUTTU, BULDAN DUVARLARI ÇİÇEK AÇTI

Buldan Belediyesi’nin girişimi ile başlatılan grafiti çalışmaları sonucu, Buldan’ın duvarları rengarenk oldu. Geçtiğimiz seçimlerde duvarlara gelişigüzel yazılan siyasi sloganlar nedeniyle sıkıntı yaşayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, gençlere verdiği ilçe stadyumunun duvarlarını kendilerine tahsis etme sözünü tuttu. Gençlere duvarlara gelişigüzel yazılar yazmamaları karşılığı, ilçe stadyumunun duvarlarını kendilerine tahsis etmeye söz veren Başkan Gülbay, ilçe stadyumunun duvarlarını gençlerin sanatla kendilerini ve duygularını ifade edebilmesi için hazırladı. Gençler, Hoşgör’ü Dokuma Şenliği kapsamında kendileri için hazırlanan duvarlara öncelikle grafiti çalışmaları olmak üzere çok değişik resimler çizdiler. Yapılan çalışmalar sonrasında ilçe stadyumunun duvarları adeta çiçek açtı.

“İLÇE STADYUMUNUN DUVARLARI SİZİNDİR”
Çalışmalar sırasında gençlere hitap eden Başkan Gülbay, “ilçedeki duvarlara gelişigüzel yazılan yazılar çok hoş olmuyor. Özellikle de sahipleri tarafından boyanmış duvarlara ve çeşme, okul binası gibi kamuya ait yerlere yazılan yazılar sıkıntı yaratıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde, Çanakkale Şehidi bir hemşehrimiz için yaptırılan çeşmeye de yazılan siyasi sloganlar bardağı taşıran son damla oldu. O gün verdiğim sözü tutuyorum, ilçe stadyumunun duvarları sizindir. Sizden ricam, siyasi içerikli sloganlar, hakaret içeren yazılar yazmamanız ve estetiğe özen göstermeniz. Bugün gördüğüm bu çalışmalar beni ziyadesiyle mutlu etti” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER