BAŞKAN GÜLBAY’DAN CHP İÇİN; YUNUS ŞİİRLİ MESAJ

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, CHP’de yaşanan Kurultay krizi ile ilgili olarak, acele edilmemesi ve sürecin CHP’ye zarar vermeden sabırlı bir şekilde yürütülmesi gerektiği çağrısı yaptı.

BAŞKAN GÜLBAY’DAN CHP İÇİN; YUNUS ŞİİRLİ MESAJ

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, CHP’de yaşanan Kurultay krizi ile ilgili olarak, acele edilmemesi ve sürecin CHP’ye zarar vermeden sabırlı bir şekilde yürütülmesi gerektiği çağrısı yaptı. Sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Belediye Başkanı Gülbay, Muharrem İnce’nin ‘Ben kurultay istemeyeceğim, kesinlikle böyle bir talebim olmayacak! Ama CHP örgütleri göreve davet ederse, Kılıçdaroğlu kendisi de ‘Ben ayrılacağım’ derse, hazırım” dediğini hatırlattı. Ve; “Sözün özü, tükürdüğümüzü yalamamalı, beklemesini bilmeli, sabretmeliyiz. Çünkü sabırla koruk, helva olur” dedi.

Başkan Mustafa Gülbay, ünlü düşünür Yunus Emre’nin bir şiiri ile birlikte yaptığı açıklamada; “Anadolu'nun İnce'liğini sözü doğru söyleyen söz eri, Anadolu'nun Kemâli'ni de söyleneni doğru anlayan kâmil insan bildik. Bunun içindir ki kendini bilen önce sözüne bakmalı. Söz öze aynadır. İnsanı abâd eden de berbat eden de sözüdür. Kişinin adamlığını da, hamlığını da ortaya koyan sözüdür. Atalarımız boşuna dememiş ‘Üslûb-u beyan aynıyla insan’ diye. Sözün özü, tükürdüğümüzü yalamamalı, beklemesini bilemeli, sabretmeliyiz. Çünkü sabırla koruk, helva olur. Eğer Ahmet Hakan'lar, Nagehan Alçı'giller övgüler düzüyorsa, acele et diye gaz veriyorsa bu işte bir gariplik var. Ama bu gariplik, başka bir gariplik. Önemli olan CHP’ye zarar vermemektedir. Onun için de sabırlı ve sakin yürümek gerek. Biz işimize bakalım. Unutmayalım: Acele işe şeytan karışır. Acele giden ecele gider” dedi.

Açıklamasının tamamında Anadolu’nun büyük ozanı Yunus Emre’nin “Söz ola kese savaşı” isimli şiirinden alıntı yapan CHP’li Buldan Belediye Başkanı Gülbay  “Yunus der ki; Söz ola kese savaşı, söz ola bitire başı. Söz ola ağılı aşı; bal ile yağ ede bir söz.. İşte biz de, CHP ve CHP’liler olarak sabırlı, dikkatli, kırıp dökmeden, acele etmeden birer derviş tavrıyla bu süreci tamamlamalıyız” dedi.

HABER MERKEZİ

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER