BAŞKAN GÜLBAY'DAN DENİZLİLİLERE DAVET

BAŞKAN GÜLBAY'DAN DENİZLİLİLERE DAVET

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Denizlilileri Buldan’da 21-23 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 17’nci Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali’ne davet etti.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Ümit Yakuphan tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Başka Gülbay, programda bu yıl 17’ncisini gerçekleştirecekleri Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali ile ilgili bilgiler aktardı. Başkan Gülbay tüm Denizli halkını festivale davet etti.

“3 FESTİVALDE BELEDİYEYE KAYNAK AKTARIMINDA BULUNULMADAN GERÇEKLEŞTİ”

Geçen sene festival için 310 bin lira masraf yaptığı için eleştiriye maruz kalan Başkan Gülbay; “Biz bu konuda gerek halkımızın desteği, gerek esnafımızın desteği, gerekse pazarcı esnafın desteğiyle ve de sponsorların destekleriyle gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimden beri yaptığım üç festivalin üçü de Buldan Belediyesi’ne kaynak aktarımında bulunmadan gerçekleşmiştir. Bu masraflar afaki görülüyor ama işin bir realitesi var. Birçok ünlü sanatçıların buraya gelmesi yüksek ücret artı KDV istemesi çok normal yani. Bu sene bu tür eleştirileri bertaraf edebilmek için pazar yeri için teklif aldık. En üst düzey destek verecek olan 315 bin lira gibi bir rakamdı, pazarcı esnafından temin edilen gelir. Bu sene 300 bin liranın altına düşmeyecek ve bütün organizasyon firmalarına teklifimizi gönderdik. En ucuz veren 355 bin lira. Geçen seneye göre bu sene daha da fazlalaşabilir. Biz bunların sadece bir boyutunu görüyoruz. Diğerlerini sponsorlar karşılıyor. Bununla ilgili de Turizm Bakanlığı’ndan olsun makamların değişik fonları var ve bu fonlara da organizasyon firmalar üzerinden taleplerimizi ilettik” dedi.

“RESTORASYON YAPILMALI, MİSAFİRLERİMİZ BULDAN’DA KONAKLAMALI”

Bir şehrin tanıtıma ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Gülbay sözlerine şöyle devam etti: “Tabi ki Buldan’ın da ihtiyacı var. İçeride parası olan insan yaşadığı için mevcut potansiyelin çok farkında olmayabiliyor. Eski evlerle ilgili çalışmalarımız var. Bu anlamda Valimizin desteği büyüktü. Gerekse İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden de destek aldık. Ama şuan da Buldanlı olup da restorasyon çalışması yapılan bir ikiyi geçmiyor. Oysa 150 tane restorasyon edilmesi gereken binamız var. Bunlar tescilli binalar ve bunların dışında da var. Tescil edilmesi gereken yerler var, bunlar şimdi tescil edilirse buralar gelen misafirlerimizi konaklatabileceğimiz alanlar olacak. Fakat biz ne yapıyoruz? Gelen sanatçıları Buldan’da değil bazen Pamukkale’de bazen Denizli’de konaklatıyoruz. Dolayısıyla bunları da kendimizin, gelen misafirleri ağırlayabileceğimiz mekânlar olması lazım.”

“OTOPARK SORUNUNU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇÖZMELİ”

Başkan Gülbay otopark sorununa da değindi, “Otopark konusundaki sorumluluk Denizli Büyükşehir Belediyemizindir. Buldan’da toplanan bütün otopark paralarını, yaklaşık 300 bin liralık parayı, Denizli Büyükşehir Belediyemize aktardık. Toplanan paralar Büyükşehir Belediyesi’ne aktarılıyor. Dolayısıyla otopark sorununu çözme görevi Denizli Büyükşehir Belediyemizindir. Bu konuda da gerekli hassasiyeti Sayın Başkanımızdan bekliyoruz” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221