BAŞKAN GÜLBAY’DAN FESTİVALE DAVET

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış Programı’na konuk olan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, herkesi bu yıl 23’üncüsü yapılacak olan Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali’ne davet etti.

BAŞKAN GÜLBAY’DAN FESTİVALE DAVET

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış Programı’nı n konuğu oldu. 17-18-19 Ağustos 2018 tarihlerinde Yenicekent’te yapılacak olan Buldan Yenicekent Tripolis Turfanda Kültür ve Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali hakkında açıklama yaptı. Başkan Gülbay; “23.Buldan Yenicekent Tripolis Turfanda Kültür ve Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivalimiz, şehitlerimizin olduğu zaman mevlitle geçiştirmiştik ama halkımızın talebi olarak geleneksel olarak Buldan Festivali’nden önce başlamış olalım. Festivallerin devamı niteliğindeydi ve biz bunu sürdürüyoruz. Ulusal basının da sanatçılara ilgi göstereceğini umuyorum. Merkez medya olarak Show Tv,Star Tv, Denizli Tv’lerinden, hatta TV 8’den gelenler olacak. Bu durumda önemli bir tanıtım imkanı doğuruyor. Buldan Yenicekent Tripolis Turfanda Kültür ve Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivalimize davet ediyorum” dedi.

SEVGİ PETEK VE PETEK DİNÇÖZ BULDANLILARLA BULUŞACAK
Festivalde yarışmalardan konserlere, kültürel ve geleneksel organizasyonlara kadar pek çok etkinliğe yer verilecek. Bağlarıyla ünlü Yenicekent’te Üzüm Teşvik Yarışması ve Üzüm Ağası seçimi ilgi çeken etkinlikler arasında yer alacak.  Festivalde sahneye çıkacak sanatçılar da belli oldu. 3 gün boyunca devam edecek olan festivalde; Ömür Gedik, Sevgi Petek, Ramazan Çelik ve Petek Dinçöz sahne alacak ve katılımcıları coşturacak. Yenicekent’te festivalin ilk günü olan 17 Ağustos Cuma günü Ömür Gedik sahne alacak. 18 Ağustos Cumartesi günü Ramazan Çelik ve Sevgi Petek sahneye çıkacak. Festivalin son günü, 19 Ağustos Pazar günü Petek Dinçöz’le final gerçekleşecek.

UMUT AYANA  

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER