BAŞKAN GÜLBAY’IN ATATÜRK AŞKI BULDAN’DA ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜ

Belediye binası önünde bulunan Atatürk’ün Kocatepe’ye çıkarken resminden esinlenerek yapılan heykelini yenisi ile değiştirilmesinin ardından eski heykel, Buldan Belediyesi tarafından Türlübey Mahallesi girişindeki, mahalle sakinlerinin ‘Alçaltaş’ olarak nitelendirdikleri kaya üzerine monte edildi. Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, “Yeni Atatürk Heykeli’ni belediye önüne yerleştirdik, eski heykeli de çok anlamlı bir şekilde temasına uygun bir yere koyduk” dedi.

BAŞKAN GÜLBAY’IN ATATÜRK AŞKI BULDAN’DA ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜ

Buldan Belediyesi, belediye binası önünde bulunan Atatürk’ün Kocatepe’ye çıkarken resminden esinlenerek yapılan heykelini, daha büyük ve daha detaylı yenisi ile değiştirdi. Heykeltraş Tankut Öktem’in tasarımı olan ve Tankut Öktem’in kızı heykeltraş Pınar Öktem Doğan tarafından yapılan yeni Atatürk heykelinin belediye önündeki yerine konması sonrası, eski heykel Türlübey Mahallesi girişindeki, mahalle sakinlerinin ‘Alçaltaş’ olarak nitelendirdikleri kaya üzerine monte edildi. Bu kayanın karşısında yer alan bir başka kayaya da bayrak figürlü heykel yaptırılarak yerleştirildi.

Heykellerin yerine konması sonrası, Türlübeyli Aşık Halim Kesen, kendi bestelediği türküyü Atatürk heykelinin önünde seslendirdi. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, “Yeni Atatürk Heykeli’ni belediye önüne yerleştirdik, eski heykeli de çok anlamlı bir şekilde temasına uygun bir yere koyduk. Büyük Önder Mustafa Kemal ile Türlübey Kayası’nın üzerinde tam bir Kocatepe canlandırması oluştu” dedi.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER