Başkan Gülbay’ın israf kampanyasına ünlü sanatçılardan tam destek!

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay'ın 'İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Olsun' sloganı ile başlattığı kampanya ilçe sınırlarını da aşarak ülke çapında da ses getirdi. Türkiye’nin ünlü ve sevilen sanatçıları da kampanyaya destek vererek sosyal medyadan paylaştıkları videolarla 'İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Olsun' dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay'ın 'İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Olsun' sloganı ile başlattığı kampanya ilçe sınırlarını da aşarak ülke çapında da ses getirdi. Türkiye’nin ünlü ve sevilen sanatçıları da kampanyaya destek vererek sosyal medyadan paylaştıkları videolarla 'İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Olsun' dedi. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın hayırseverlerin katkılarıyla başlattığı 'İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Olsun' kampanyası dalga dalga yayılmaya devam ediyor. Buldanlılardan tam destek alan projeye bir destekte Türkiye’nin sevilen sanatçılarından geldi. Sinema oyuncusu Suzan Kardeş’ten ses sanatçısı Onur Akın’a kadar birçok ünlü isim sosyal medyadan paylaştıkları videolarla 'İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Olsun' diyerek çağımızın hastalığı olan israfa dikkat çekti.

“SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL GÖRMEYECEK”

'Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek' inancı ile böyle bir proje başlattıklarının altını çizen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; "Bizler sadaka taşları ile paylaşmayı şiar edinen köklü bir geleneğe sahibiz. Bu geleneğimizi ilçemizde sürdürmek; Buldan sınırlarımız içinde kimsenin aç kalmamasını sağlamak amacı ile böyle bir projeyi hayata geçirdik. Proje kapsamında yardımsever vatandaşlarımızdan kuru erzak yardımları alarak ihtiyaç sahiplerimize ulaştırıyoruz. Bu yardımları ilçemizde bulunan marketlere koyduğumuz 'İsraf Kutuları' ile topluyoruz. Bu şekilde yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızı da mahcup etmeden evlerinde sıcak aşlarının olmasını amaçlıyoruz. Başlattığımız projemiz kapsamında da mahallerimizde 'Halil İbrahim Sofrası' buluşmaları düzenliyoruz. Mahallelerimizden de projemize tam destek geldi. İsminin açıklanmasını istemeyen hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla kurulan sofralarda bir araya geliyoruz”

“SANATÇILARIMIZIN KAMPANYAMIZA DESTEKLERİ BİZLERİ MEMNUN ETTİ”

Başkan Gülbay, İsrafı önlemek için başlattığımız kampanyamıza sanatçılarımızın da sosyal medyadan paylaştıkları videolarla destek vermesi bizleri çok memnun etti. Buldan halkının yanında sanatçılarımızın da projemize sosyal medyadan katkı koyması doğru yolda olduğumuzun ve israf konusunun ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bütün hemşehrilerime de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Her şey daha güzel bir hoşgör kenti Buldan için" şeklinde açıklamalarda bulundu.

'HALİL İBRAHİM SOFRASI' DEVAM EDİYOR

‘İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Dolsun’ sloganı ile yola çıkan Buldan Belediyesi; ilçe sınırları içindeki mahallelerde 'Halil İbrahim Sofrası' kurmaya devam ediyor. Proje kapsamında binlerce Buldanlı vatandaş aynı sofrada yemek yiyerek yardımlaşmanın önemine dikkat çekiyor. Buldanlılar; birlik ve beraberliğinde en güzel örneklerinden birini yaşama imkanına kavuşuyor. İlçede bulunan marketlere koyulan 'İsraf Kutuları’ sayesinde de imkanı olan vatandaşların kutulara bıraktıkları ürünler ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Proje kapsamında ilçenin 45 mahallesinde de bütün hanelere sofra bezi dağıtımı gerçekleştiriliyor.

TOLGA ALP DÜZGÖREN

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221