Başkan Güngör’den Diyarbakır annelerine ziyaret

Eşi ve çocukları ile birlikte Kurban Bayramı’nda Diyarbakır’a giden AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, çocukları bölücü terör örgütü tarafından zorla dağa götürülen Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Annelerin bayramlarını tebrik eden Başkan Güngör, terör örgütüne karşı bu haklı ve cesur duruşlarında desteklerini iletti.

Başkan Güngör’den Diyarbakır annelerine ziyaret

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Kurban Bayramı’nı Diyarbakır anneleri ile geçirdi. Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ve 3 Eylül 2019'da başlattıkları evlat nöbetine devam eden Diyarbakır annelerine destek veren Başkan Güngör, annelere gül vererek, bayramlarını tebrik etti. Evlat nöbetine devam eden anneler, ellerinde Türk Bayrakları ve çocuklarının fotoğrafıyla Başkan Güngör’ü karşıladı. Anne ve babalara destek olmak istediğini ifade eden Başkan Güngör, burada başlayan mücadelenin farklı illerde de de yankı yarattığına işaret etti. Başkan Güngör, şunları kaydetti: “PKK’nın nasıl bir terör örgütü olduğunu biliyoruz. Kürtlere ne kadar zarar verdiğini buradaki aileler, annelerimiz, babalarımız feryatlarıyla anlatıyor. Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerin sesi olmaya devam edeceğiz. Evlat nöbetinde ortaya koymuş oldukları bu kararlılık, bu duruş, bu mücadele, bu azim ve irade, bu örgütün sonunu getirecek olan iradedir. Bizler de bu iradeyi önemsiyoruz. Yanlarında olduğumuzu vurgulamak ve destek olmak için bugün buradayız.”

“TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SONU GELDİ"

Terör örgütünün sonunun geldiğini ifade eden Başkan Güngör, “Annelerin buradaki mücadelesiyle, devletimizin ortaya koymuş olduğu mücadeleyle inşallah ülke gündemimizden tamamen silip atılacak. İnşallah anneler ortaya koymuş oldukları bu mücadeleyle evlatlarına yakın zamanda kavuşurlar. Burada oturan annelerimiz sadece kendi çocukları için değil ailelerinden zorla kaçırılmış bütün çocuklar için eylem yapıyorlar. AK Parti olarak bütün çocuklarımız gelecek bayrama kadar ailelerine, annelerine kavuşsun diye temenni ediyoruz. Biz annelerin her daim yanındayız. Onların haklı davalarında sonuna kadar yanlarında olmaya devam edeceğiz. İnşallah bu mücadelemiz evlatlarımızı alıncaya kadar hem devletimiz hem de aileler tarafından devam edecek” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER