BAŞKAN GÜRLESİN OLİMPİYATLARI İLE PAMUKKALE; SPORA VE EĞLENCEYE DOYDU

BAŞKAN GÜRLESİN OLİMPİYATLARI İLE PAMUKKALE; SPORA VE EĞLENCEYE DOYDU

Pamukkale Belediyesi çok önemli bir etkinliği başarıyla tamamladı. İlki geçen yıl Cumhuriyet Bayramı’nda yapılan ve büyük ilgi gören Pamukkale Spor Oyunları, 4-5-6 Mayıs tarihlerinde “2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları” adıyla gerçekleşti. İlk etkinlik KYK kavşağından üniversite içine kadar devam eden meşaleli kortej yürüyüşü oldu. Denizli protokolünün tam kadro halinde katıldığı yürüyüşte dev Türk bayrağı büyük ilgi gördü. Yürüyüş renkli görüntülere de sahne oldu.

AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI
Açılış töreninde konuşma yapan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Turizm, spor ve gençlik bizim en önem verdiğimiz konulardan biri. Pamukkale Spor Oyunları bu üç unsuru kapsıyor. Böylesine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmak bize onur veriyor. Spor sağlık açısından çok önemli. Biz de bu etkinliklerimizde sağlıklı bir gelecek için örnek olmaya çalışıyoruz. Biz Pamukkale Spor Oyunları’nı mini bir olimpiyat olarak görüyoruz. 6 branşta ödüllü ve 6 branşta da etkinliklerimiz olacak” dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise “Pamukkale Spor Oyunları içeriği ile dikkat çekiyor. Denizli halkının spora teşviki açısından bu tür etkinlikler önemli. Ben Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve ekibini bu organizasyon için kutluyorum” diye konuştu. Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ise “Pamukkale Spor Oyunları ile Pamukkale ve Denizli dünyaya tanıtılıyor. Eğitim, spor ve sağlık konusunda önemli işlere imza atan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, spor oyunları ile halkı spor yapmaya teşvik ediyor” dedi. Vali Hasan Karahan ise Denizli’ye geleli daha 1 yıl olmadan Pamukkale Belediyesi’nin 2. Kez spor oyunu yaptığına dikkat çekerek, “Denizli her yönüyle örnek bir şehir. Pamukkale Belediyesi’nin bu geniş kapsamlı spor oyunu da kentimizin sporla örnek olmasına destek sağlıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.  

ÜNLÜ İSİMLER PANELE KATILDI
Açılış konuşmalarının ardından “Sporda yerel yönetimlerin rolü” konulu panel yapıldı. Merve Toy’unsunumuyla yapılan panelde konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Biz 4 yıl önce kurulan bir belediye olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olduk. Spor, gençlik ve sağlık bizim için önemli. Bu nedenle 6 ay arayla 2 kez geniş kapsamlı ve yapıldı densin diye yapılmayan önemli bir etkinlik gerçekleştirdik. Bundan dolayı gururluyuz” dedi. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ise genç nüfusun fazla olduğu ülkemizde sporun önemine değinerek, “Pamukkale Belediyesi spor oyunları ile gençliğin spora açılan en önemli penceresi olmuştur. Ben bu etkinliğin birkaç yıl içinde mini olimpiyat haline geleceğine inanıyorum” diye konuştu. Ünlü sunucu Murat Murathanoğlu da sporun her branşının önemli olduğunu belirterek, “Sayın Başkan Gürlesin sporu seven ve destekleyen bir isim. Onun öncülüğünde böylesine önemli bir organizasyon yapılması çok önemli. Denizlili gençler çok şanslı” dedi. Denizlili yüksek atlamacı Miray Akbulut da spora lise yıllarında başladığını ve çok  çalışarak hedeflerine ulaştığının altını çizerek, “Sporun her branşı çok önemli. Herkes bir şekilde sporla ilgilenmeli. Ben çok çalışarak hem Türkiye dereceleri, hem de Avrupa çapında başarılar elde ettim. Hedefim daha büyük başarılar elde etmek” diye konuştu. 

SİNAN AKÇIL’A BÜYÜK İLGİ
Milli atlet Alperen Acet de bireysel sporun zorluklarından bahsederek, “Bir çok konuda desteğe ihtiyaç duyuluyor. Hem yerel yönetimler hem de kulüplerinsporculara verdiği destekler çok önemli” dedi. Ampute Milli Takımı’ndan Barış Telli ise 4 yaşında futbol topunun peşinde koşarken geçirdiği trafik kazası sonucu bacağını kaybettiğini hatırlatarak, “Bu içimdeki spor aşkını sona erdirmedi, daha da ateşledi. Hep hayallerimin peşinde koştum. Bugün o hayallerime ulaşmanın ve daha büyük hayaller kurmanın heyecanını yaşıyorum” diyerek duygularını dile getirdi.  “2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları” çerçevesinde ünlü sanatçı Sinan Akçıl, gençlerle buluştu. Sahnede sevilen şarkılarını seslendiren Akçıl, kendisini izlemeye gelenleri mest etti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yaklaşık 2 saat süren konser sonunda ünlü sanatçıya çiçek vererek teşekkür etti.

HEYECAN CUMARTESİ DE DEVAM ETTİ
“2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları” PAÜ’de cumartesi günkü müsabakalarla devam etti.  PAÜ Spor Salonu’nda taekwondo müsabakalarına ev sahipliği yaparken, Çadır Spor Salonu’nda masa tenisi, açık tenis kortlarında 3x3 basketbol turnuvası,KYK sahası da Denizli’de ilk kez çim hokeyi turnuvasına sahne oldu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, turnuvalarda dereceye giren sporculara ödüllerini düzenlenen törenlerle verdi. Ayrıca gün boyu sosyal etkinlik alanında, ok atışlarından sanal gerçek oyun standlarınaYine aynı gün Pamukkale’de 7. Futbol Şöleni İlkbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası’nın final maçı oynandı ve rakibi İstiklal Dost İstiklalgücü’nü 6-4 yenen Zümrüt ZeytinköyZümrütspor şampiyon oldu. Turnuvada dereceye giren takımlara ödülleri ve kupaları törenle verildi.

KOCAÇUKUR’DA SPOR OYUNLARI HEYECANI
“2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları”nın son gün etkinlikleri Pamukkale travertenlerinin eteğindeki Kocaçukur’da gerçekleşti. Sosyal  etkinlik alanında 7’den 70’e herkese hitap eden yarışmalar yapılırken, 2. Uluslararası Pamukkale Yarı Maratonu’nda da büyük heyecan yaşandı. Yerli ve yabancı 123 sporcunun katıldığı 21 kilometre 100 metrelik mesafeyi 1.05.05’lik sürede koşan Falı KımıyoMaıyo birinci olurken, Kenyalı KımutaıKıplımo 1.05.30 ile ikinci ve Faslı BenhadiYouseff ise 1.06.42 ile üçüncü oldu. Bayanlarda ise ilk 3 sırayı alan isimler  1.17.21’lik derecesi ile Kenyalı DaısyJeptooKımeli birinci olurken,  Büşranur Koku 1.17.50 ile ikinci ve Elif Dağdelen 1.20.02 ile üçüncü oldu. Bu isimlere ödülleri düzenlenen törenle verildi. Yine oyunlar çerçevesinde Pamukkale Halk Koşusu da gerçekleşti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de katıldığı halk koşusu renkli görüntülere sahne oldu. Yüzlerce kişi sağlıklı yaşam için halk koşusunda ter döktü. Gün boyuyama paraşütü ve yelken kanat gösterilerinin yanı sıra ok atış gösterileri, sanal gerçek oyun alanları ve balon gösterileri Denizlililerin farklı bir gün geçirmesini sağladı. Pamukkale Belediyesi’nin ikramları da vatandaşlardan tam not aldı.

FİNALİ MURAT DALKILIÇ YAPTI
Denizli turizmini de hareketlendiren “2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları”nın finali ise muhteşem bir konser ile oldu. Kocaçukur meydanında gerçekleşen konserde Murat Dalkılıç müzik ziyafeti çekti. Binlerce kişinin katıldığı konserde sevilen şarkılarını büyük bir coşkuyla seslendiren Dalkılıç’a Denizlililer büyük ilgi gösterdi. Ünlü sanatçı konserinde söylediği şarkılarla hayranlarını adeta mest etti. Konser sırasında sahneye çıkan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin Murat Dalkılıç’a çiçek ve günün anısına hediye verdi. Ünlü sanatçı Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e “Beni Denizli halkıyla buluşturduğunuz için teşekkür ederim” dedi. Başkan Gürlesin ise burada yaptığı konuşmada, “2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları’nın son günündeyiz. 3 gündür yapılan etkinliklerde bizleri yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza teşekkür ederim. 3. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları’nı 2019 yılının Mayıs ayında yapmayı planlıyoruz. Tüm Denizli halkına teşekkür ederim” diye konuştu.  3 gün süren dev organizasyon ile Pamukkale Belediyesi ülken genelinde de rüştünü ispatlamış oldu. 6 ay arayla yapılan 2 spor oyunları ile Pamukkale’yi sporun merkezi haline getiren Pamukkale Belediyesi, Denizli turizmine de büyük katkı sağlamış oldu. Kurulalı 4 yıl olan Pamukkale Belediyesi, spor ve turizm konusunda önemli projeleri hayata geçirerek kent gelişiminin öncülüğü ne üstlenerek dikkat çekti. Pamukkale adının hem ulusal hem de uluslararası arenada duyulması için Başkan Gürlesin ve ekibi daha büyük projeler için de hazırlıklara başlamış oldu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER