BAŞKAN GÜRLESİN PROJELERİ GENÇLERE TANITTI

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, geçen yıl kurulan Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi üyelerine yapılan çalışmalarla ilgili hizmet turu düzenledi. Kent Konseyi’nin kurulduğu günden bu yana büyük bir ilerleme kaydettiğini ifade eden Başkan Gürlesin, “Gençlerimize ilçemizin geleceğine yatırım niteliğinde hayata geçirdiğimiz ve devam etmekte olan projelerimizi yerinde gezerek anlattık. Onların fikirleri bizim için önemli” dedi.

BAŞKAN GÜRLESİN PROJELERİ GENÇLERE TANITTI

Pamukkale Belediyesi, geçtiğimiz yıl bir kez daha farkını ortaya koyarak, daha yaşanabilir ve daha üretken bir ilçeye dönüştürmek adına Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi’ni kurdu. Konsey bünyesinde yer alan Gençlik Meclisi üyeleri, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Gürlesin, Belediye Başkan Yardımcısı ve Pamukkale Kent Konseyi Başkanı Adnan Kaya, Pamukkale Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Cevat Serdar ile gençlik meclisi üyeleriyle birlikte, yapımı tamamlanan Sosyal Market’i, Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’ni, Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi’ni, Karahayıt 112 Acil Sağlık İstasyonu’nu, Karahayıt Kent Ormanı’nı, yürüyüş ve bisiklet yollarını; yapımı devam eden Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’ni, Aktepe Kültür Merkezi’ni ve Türkiye’nin en büyük tematik Kent Ormanı olacak olan Seyir Tepesi’ni yerinde inceleyerek; projeler hakkında bilgiler verdi. Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Pamukkale Belediyesi’nin dört yıllık bir belediye olmasına rağmen tamamen vatandaş odaklı, halkın her kesimine hitap eden, 7’den 70’e tüm gönüllere dokunan projelere imza attığını belirterek, Başkan Gürlesin’in ilçeye adeta yeni baştan inşa ettiği söyledi.

“GENÇLİK ÖNEMLİ BİR ETKEN”
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Gençlerin, katılımcılık, kalkınma, sürdürülebilirlik ilkeleri ışığında, kent yönetimine aktif olarak katılmalarını, gençlik ve kentle ilgili sorunların çözümünde rol almalarını sağlamak amacıyla kurduğumuz Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerimizle birlikte, belediye olarak kurulduğumuz günden bugüne yaptığımız projeleri yerinde anlattık” dedi. Kent Konseyi bünyesinde kurdukları Gençlik Meclisi’yle birlikte de, kentin sorunlarının belirlenmesi ve çözümü noktasında güzel bir gelişme kaydettiklerini ifade eden Başkan Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerimiz göreve geldiklerinden bugüne farklarını ortaya koymaya başladılar. Bizler de gençlerimize öncelikle ilçemizde hayata geçirdiğimiz projelerimizi anlatmak istedik. Gençlerimizle birlikte, tüm projelerimizi yerinde inceledik. Projelerimiz hakkında detaylı bilgiler aktardık. Sorularına yanıtlar verdik. Gençliğin bir ülkenin geleceğinde önemli bir etken olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle gençlerimize naçizane yol gösterme, onlara örnek olma noktasında Pamukkalemizde önemli projelere imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER