BAŞKAN GÜRLESİN'DEN GELECEĞİN ŞEFİNE DESTEK

BAŞKAN GÜRLESİN'DEN GELECEĞİN ŞEFİNE DESTEK

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, TÜYAP İstanbul Fuarı’nda 22-25 Şubat tarihlerinde düzenlenecek 16’ncı Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’nda Denizli’yi temsil edecek olan Denizli Sema- Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Lütfi Selçuk’a destek verdi.

Denizli Sema- Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Lütfi Selçuk, şef olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 1 yılda 8 yarışmaya katılan ve 19 madalya ile 6 kupa kazanan genç aşçı, dünya çapında düzenlenecek yarışmada Denizli’yi temsil edecek. Genç aşçı yarışmaya katılabilmek için Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in kapısını çaldı. Başkan Gürlesin, TÜYAP İstanbul Fuarı’nda 22-25 Şubat tarihlerinde düzenlenecek 16’ncı Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’na katılacak olan Lütfi Selçuk’a yarışma masrafları için destek oldu.  DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan genç aşçı Selçuk; “Dünya çapında bir yarışma olacak ve ben bu yarışmada Denizli’yi temsil edeceğim. 4 gün boyunca devam edecek. Tatlı ve ana yemek olmak üzere 2 kategoride yarışacağım. Çalışmalara şimdiden başladım. Denizli’yi en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Bana temel ihtiyaçlarım noktasında destek oldu. Desteği bana su gibi geldi” dedi.

GELECEĞİN ŞEFİ DESTEK BEKLİYOR
İdeallerine ulaşabilmek için biraz daha desteğe ihtiyacı olduğunu söyleyen Selçuk; “Denizlili işadamlarından da destek bekliyorum. İşadamlarının biz gençlere destek olmaları lazım. Bizler de Denizlimize faydalı olalım” diye konuştu.

 “YEMEK KİTABI ÇIKARMAK İSTİYORUM”
Yemek kitabı çıkarmayı da planladığını belirten Selçuk; “Benim hedefim adil, dürüst, kimsenin hakkını yemeden iyi bir şef olmak. Şuanda şef adayıyız. Tabii ki benim önümde çok uzun yıllar var. Dünya çapında şef olmak isterim. Yaz tatilinde bununla ilgili çalışmalar yapacağım. Kurslara gideceğim. Daha fazla çalışacağım, öğreneceğim. Yabancı dil çalışmalarım olacak. Şuanda bir kitap çıkarıyorum. Onun hakkında da bir yapım ekibi ve bir basımevinden destek bekliyorum. Lütfen destek olun. 17 yaşındayım ve yaşıtlarıma yönelik pratik yemek kitapları çıkarmak istiyorum. Taslağım hazır sadece basım aşaması kaldı. Ben bu kitabı yaklaşık 2 senedir hazırlıyordum. Taslağını tamamladım. Her şeyi hazır. Sadece basım aşaması kaldı. Denizlimizi anlatan, pratik ev tarifleri, yeni yıl menüleri, özel günlerde pratik yaş pasta, ana yemek tarifi, sulu, yöresel tüm yemekler hakkında bir kitap oldu” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER