BAŞKAN GÜRLESİN’DEN PAZAR ESNAFINA ETİKET TAHTASI VE ÖNLÜK

Pamukkale Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl başlattığı uygulamalara bu yıl bir yenisini daha ekledi. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kınıklı Kapalı Pazar Yeri’ni ziyaret ederek; pazar esnafına yazılıp-silinebilir özelliği olan etiket tahtası ve esnafın daha temiz görünmesi için önlük dağıttı.

BAŞKAN GÜRLESİN’DEN PAZAR ESNAFINA ETİKET TAHTASI VE ÖNLÜK

Pamukkale Belediyesi sınırları içinde 9’u kapalı olmak üzere 31 semt pazarı bulunuyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, vatandaşların sıklıkla kullandığı alışveriş noktalarından olan pazar yerlerine büyük önem gösteriyor. Göreve geldiği günden bugüne de mahallelerde pazar yerlerinin sayısının artırılması, açık pazar yerlerinin kapalı pazar yerine dönüştürülmesi başta olmak üzere bu konuda önemli çalışmalar yapıldı. Pazar yerlerinin temizliğinden, bakımına kadar vatandaşların güvenli alışveriş yapabilmesi için güvenlik kameraları da pazar yerlerine yerleştirildi. Ayrıca vatandaşların aldıkları ürünlerin ağırlığını kontrol edebilecekleri güvenli tartı uygulaması da Pamukkale İlçesi’nde uzun süredir kullanımda.

BAŞKAN GÜRLESİN İNCELEME YAPTI
Halkla her zaman iç içe olan Başkan Gürlesin, sık sık pazar yerlerini ziyaret ederek; hem pazar esnafıyla hem de vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Kınıklı Kapalı Pazar Yeri’ni ziyaret eden Başkan Gürlesin, hem incelemelerde bulundu hem de esnafa etiket ve önlük dağıtımı gerçekleştirdi. Başkan Gürlesin, “Belediyemiz bünyesinde 9’u kapalı olmak üzere 31 semt pazarımız bulunuyor. Bu pazarlarımızda bin 550’den fazla pazar esnafımız, vatandaşımıza ürün satışı yapıyor. Binlerce kişinin alışveriş yaptığı semt pazarlarının temizliğinden düzenine, kalitesinden güvenliğine,  hem esnaf hem de vatandaş memnuniyetine kadar her şeyden sorumluyuz. Bu nedenle esnafımıza birçok konuda zorunluluk getirmemiz gerekiyor. Etiket ve önlük de bunlardan biri” dedi.

“KAPALI YERLERİNİN SAYISINI ARTIRDIK”
Binlerce kişinin semt pazarlarından alışveriş yaptığına dikkat çeken Başkan Gürlesin, Pamukkale Belediyesi olarak pazar yerlerinde kaliteyi artırmak adına çalıştıklarını belirtti. “İlçemizde kapalı yerlerinin sayısını göreve geldiğimiz günden bugüne artırdık” diyen Başkan Gürlesin,  “Bununla birlikte mevcut pazar yerlerimizde iyileştirme çalışmaları yaptık. Her yılın başında pazar yerlerimizde bulunan yerlerimizle ilgili, esnafımızın gözü önünde kura ile tezgâhların yerlerini belirliyoruz. Tüm pazar yerlerimiz 24 saat güvenlik kamerası ile izleniyor. Dahası güvenli bir ortamda alışverişin yapılması için özel güvenlik ekiplerimiz pazarlarımızda hizmet veriyor. Pazarlarımız da temiz olarak alışverişin yapılması için ücretsiz çöp poşeti dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın semt pazarlarına ulaşım noktasında uzak noktada ki pazar yerlerine servislerimiz de var. Kısacası pazar yerlerimizde kaliteyi artırmak için çalışıyoruz. Bu yıl da bir yenilik daha ekledik ve pazar esnafımızın daha temiz ve bir bütünlük içinde görünmesi amacıyla önlük dağıtımı yaptık. Her yıl ücretsiz dağıtımını yaptığımız etiketlerimizi bu yıl yazılıp-silinebilir etiket tahtası olarak yaptırdık. Amacımız, ilçemizde düzenli bir ortamda alışveriş imkânı sunmak” diye konuştu.

“DENETİMLER DEVAM EDECEK”
Pamukkale Belediyesi olarak insan odaklı hizmet anlayışıyla hareket ettiklerinin altını çizen Başkan Gürlesin, şunları söyledi: “Tüm projelerimizde buna dikkat ediyoruz. Belediyemizin hizmetleri noktasında binlerce insanın alışveriş yaptığı ve yine binlerce esnafımızın ürünlerini satışa çıkardığı pazar yerleri de büyük önem taşıyor. Bu bilinçle pazar yerlerimizde kaliteyi artırmak için çalışıyoruz. İlçemizde ihtiyaçlar doğrultusunda her bölgemizde kapalı pazar yeri yatırımlarına da devam edeceğiz. Pazar esnafımıza rahat ve huzurlu bir satış ortamı sunarken, onlardan da belediyemizin kurallarına önem göstermelerini istiyoruz. Bu noktada denetimlerimiz devam edecek.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER