Başkan Gürün'den ikinci konut sakinlerine çağrı

Marmaris İlçesi’nde incelemelerde bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Bir ilçede 6 aydan fazla kalan kişinin ikametgahı otomatik olarak o ilçeye geçirilmeli. Muğla’da 6 aydan fazla kalan misafirlerimiz ikametgahlarını Muğla’ya aldırsın” dedi.

Başkan Gürün'den ikinci konut sakinlerine çağrı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Marmaris İlçesi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Gürün Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy ile Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı ziyaret etti. Marmaris’e çok ciddi yatırımlar yapacaklarını söyleyen Başkan Gürün, “Önümüzdeki günlerde Marmaris Belediye Başkanımızla birlikte bu yatırımları açıklayacağız. Marmaris’te arıtmayı iki misline çıkartacağız. Mevcut kanalizasyon hattının kaçaklardan kaynaklanan ekstra su çekmesiyle ilgili bir takım sorunlarımız var. Onları da Dünya Bankası kredisiyle ve kendi gücümüzle yapacağız. Bozburun ve diğer bölgelerde önemli su sorunu var. Geçici tedbirlerle bu sorunu giderdik. Ama kalıcı olarak çok büyük bir yatırımla bu sorunu çözeceğiz. İçmeler Denizcilik ve Yelken Eğitim Merkezi ve Asparan kamp alanı için projelerimizi hazırladık ve onaydan sonra çalışmalara başlıyoruz. Seydikemer’den Bodrum’a bu geniş coğrafyada birlikte aileyiz birlikte Muğlayız” dedi.

"MUĞLA'YA 3 BARAJ ŞART"

Başkan Gürün, şunları söyledi: “Türkiye’nin ve Muğla’nın gelecekte su ile ilgili önemli problemleri olacak. Bu dönemde olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da devam edecek olan kuraklık meselesi var. Bunu bilim adamları söylüyor. Buna göre hazırladığımız projeler var. Devlet Su İşleri ile de görüşüyoruz. Muğla’nın gelecekte su sıkıntısı çekmemesi için baraj yapmamız lazım. Bizim ön görümüz Muğla’ya üç adet baraj yapılmalı.”

"MUĞLA'DA KALAN MİSAFİRLERİMİZ İKAMETGAHLARINI MUĞLA'YA ALDIRSIN"

Muğla’nın yaz nüfusunun 5 milyonu bulduğunu ancak hükümetten bu nüfusa göre ödenek alamadıklarını dile getiren Başkan Gürün, bunun birçok sorunu da beraberinde getirdiğini ifade ederek, “Bir ilçede 6 aydan fazla kalan kişinin ikametgahı otomatik olarak o ilçeye geçirilmeli. Muğla’da 6 aydan fazla kalan misafirlerimiz ikametgahlarını Muğla’ya aldırsın. Biz altyapıyı 1 milyona göre yapmıyoruz, 5 milyona göre yapıyoruz. Bu da göz önünde alınarak turizm bölgelerinde ayrı bir ödenek çalışması yapılması gerek. Bununla ilgili hükümet yetkililerine sorunları ve çözüm önerileriyle ilgili dosyaları verdik” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER