Başkan Gürün’den kar mesaisi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, kent genelinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından vatandaşların mağdur olmaması ve ulaşım ağında eksikliklerin yaşanmaması adına Büyükşehir ekiplerinin kar küreme ve tuzlama çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Gürün’den kar mesaisi

Muğla genelinde dün akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı şehri beyaza bürüdü. Kar yağışının olumsuz etkilerini en aza indirmek için Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından ulaşım ağında aksaklıkların yaşanmaması adına Büyükşehir ekiplerinin sahadaki çalışmalarını yerinde inceledi.

VATANDAŞLARIN EĞLENCELERİNE ORTAK OLDU

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Menteşe İlçesi Düzeyn Mevkii’nde çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile sabahın erken saatlerinde bir araya gelen Başkan Gürün, bölgedeki kar küreme ve tuzlama çalışmalarını inceledi. Bölgede inceleme yaptığı sırada kar yağışının keyfini çıkaran vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden Başkan Gürün, vatandaşların eğlencelerine ortak oldu.

MAHSUR KALAN 15 KİŞİ KURTARILDI

Özellikle Menteşe, Seydikemer, Köyceğiz ve Kavaklıdere İlçeleri’nde etkili olan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi ekipleri kapanan yolları yeniden açtı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Köyceğiz’in Ağla Yaylası’nda kar yağışı sonrası mahsur kalan 6’sı çocuk 15 kişi kurtarıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER