BAŞKAN HELVACILAR’DAN BİRLİK MESAJI

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazılı açıklama yapan Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar; “Bizleri bölmek, birbirimize düşürmek isteyen FETÖ ve terör örgütü mensuplarına karşı hep birlikte güçlü kuvvetli ülke olduğumuzu dosta düşmana göstermemiz gereken ortamdayız” dedi.

BAŞKAN HELVACILAR’DAN BİRLİK MESAJI

Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolaysıyla yazılı basın açıklamasında bulundu. Başkan Helvacılar, “Cumhuriyet, en alttaki yöneticiden en üstteki yöneticiye kadar tüm yöneticilerin seçim yoluyla, millet iradesiyle göreve gelmesi ve seçim yolu ile görevlerinden ayrılmalarını sağlayan rejim şeklidir. Gazi Mustafa Kemal Paşa Samsun’a çıktığı günü değerlendirirken elinde hiçbir kuvvet bulunmadığını belirterek; ‘Yalnız Türk milletinin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi kuvveti vardı. İşte ben bu milleti kuvvete, Türk milletine güvenerek  işe başladım’ derken, millete ve onun egemenliğine dayanacağının mesajını veriyordu. Amasya Genelgesi’ni, İhtilal Beyannamesi haline getiren ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ sözleriyle aynı düşünceyi ortaya koyuyordu. Erzurum Kongresi’nde; ‘Arkadaşlar, tek tedbir, Hakimiyet-İ Milliye’ye müstenit, bilakayıt ve şart, müstakil bir Türk devleti teşkil etmek ve hedefe, behemehal vasıl olmaktır’ demiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 28 Ekim gecesi yemekte bulunan arkadaşlarına; ‘Yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz’ demiş ve birlikte olduğu arkadaşları ayrıldıktan sonra kanun tasarısını İsmet Paşa ile birlikte hazırlamıştır. Bu tasarı ile hükümet şekli cumhuriyet olacaktır. 95 yıl önce bizlere her karış toprağı şehit ve gazi kanıyla sulanan hür, laik ve cumhuriyet ülkesi teslim eden atalarımıza layık olabilmek ve emanetleri koruyabilmek için ulus olarak tüm ülke insanlarımızla şanlı, onurlu, şerefli Türk Bayrağımızın gölgesinde daha da çok dikkat etmemiz gereken günler geçiriyoruz. Bizleri bölmek, birbirimize düşürmek isteyen FETÖ ve terör örgütü mensuplarına karşı hep birlikte güçlü kuvvetli ülke olduğumuzu dosta düşmana göstermemiz gereken ortamdayız. Ülke halkımıza ve vatandaşlarımıza gaziler olarak oldu bittilere, kargaşalara, provokasyonlara gelmemeleri sağ duyu ve sabırlı olmalarını istiyoruz. Hiçbir konuda ödün vermeyeceğimizin teminatının bilinmesi, sabrımız taştığında da Türk milletinin gerektiği cevabı vereceği de bilinmelidir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümünde şehitlerimizin yaşayan canlı temsilcileri olan Muharip Gaziler olarak halkımızın, şehit yakınlarının, tüm muharip, malul gazi ve yakınlarının cumhuriyet bayramını kutlarız” dedi.

“HALKIMIZI VALİLİK ÖNÜNE BEKLİYORUZ”

Cumhuriyet Bayramı dolaysıyla Denizli’de yapılması planlanan program hakkında da açıklama yapan Başkan Helvacılar, şunları söyledi: “Halkımızı bayram sabahı çocuklarıyla birlikte elinde bayraklarla coşkulu bir şekilde bizleri desteklemeleri bayramı hep birlikte kutlamamız en büyük dileğimizdir. 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 13:00’te Atatürk anıtına çelenk koyma ve saygı duruşu olacaktır. 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 10:30’da tüm halkımızı Valilik önüne bekliyoruz. ‘Feyiz milletindir benim değildir’ diyecek kadar alçak gönüllü olan büyük Atatürk; izindeyiz, rahat uyu. Aziz Şehitlerimize ve hayatını kaybeden gazilerimize Allah’tan rahmet, tüm gazilerimize saadetler dileğimizle saygıyla selamlıyoruz.”

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER