Başkan Hisarcıklıoğlu'ndan 5 ilçeye okul müjdesi

Bir dizi ziyaret ve açılış için Denizli’ye gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Denizli Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Kentteki iş dünyasıyla bir araya gelen Başkan Hisarcıklıoğlu; “Milli Eğitim Bakanlığı’yla protokolümüzü imzaladık. Milli Eğitim Müdürümüzle de biraz önce konuştuk. Allah nasip ederse bu sene 5 ilçemizde de 5 tane okulu kazandıracağız” diye konuştu.

Başkan Hisarcıklıoğlu'ndan 5 ilçeye okul müjdesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bir dizi ziyaret ve açılış için Denizli’ye geldi. Başkan Hisarcıklıoğlu, TOBB tarafından yaptırılan Denizli Merkezefendi TOBB Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okulun resmi açılışını gerçekleştirdi. Ardından Başkan Hisarcıklıoğlu, Denizli Ticaret Borsası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin açılış törenine katıldı. Açılış töreni sonrası Denizli Ticaret Odası'nı (DTO) ziyaret eden Başkan Hisarcıklıoğlu, burada kentteki iş dünyasıyla bir araya geldi. Denizli’den övgüyle söz eden Başkan Hisarcıklıoğu; “Denizli; sanayinin, ticaretin ve turizmin merkezi konumunda. Bundan dolayı Denizli’ye bu değeri kazandırdığınız için teşekkür ederim. Odamız, Denizli iş dünyasının hizmetinde. Ben Ankara’da bizzat şahidim. Uğur kardeşim pandemi döneminde müthiş çalıştı. Sizlerin dertlerini bana aktardı. Ben de aldığım bütün bu sonuçları bakanlarımıza ilettim. Neredeyse sorunlarımızın yüzde 99’u çözüldü. Pandemi dönemini ekonomik olarak rahat geçirdik dersek, oda başkanlarımızın çalışması sayesinde oldu. İşinden, gücünden, her şeyinden fedakarlık ediyor, Denizli’ye hizmet edelim diye” dedi.

“DTO’YA ULUSLARARASI AKREDİTASYON KURUMLARINDAN 5 YILDIZ”

Otellerdeki yıldızlama sistemi gibi odaların da üyelere vermiş oldukları hizmetin kalitesini ölçen uluslararası akreditasyon kurumlarının olduğunu ifade eden Başkan Hisarcıklıoğu; “Denizli Ticaret Odamız, uluslararası akreditasyon kurumları tarafından 5 yıldıza layık görüldü. Bu, Denizli Ticaret Odamızın vermiş olduğu hizmetin standardını gösteriyor. Minimum Paris, Berlin, Londra odalarının üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa; Denizli Ticaret Odamız da o standartta hizmet veriyor. Bundan dolayı, başta Yönetim Kurulu Başkanımıza, yönetim kuruluna meclis başkanımız ve meclise, bu işin mutfağında yemeği pişirmesini sağlayan tecrübeli genel sekreterimize ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“ÜYELERİMİZİN MENFAATİ 400 MİLYON LİRA”

Türkiye’nin 225 milyar dolar ihracat yaptığının altını çizen Başkan Hisarcıklıoğu; “Bunu sağlayan, iki şey önemlidir: biri yol diğeri ise çıkış kapılarının modernizasyonudur. Odalar Birliği olarak 365 oda için en önemli şey, bu gümrük kapılarının modernizasyonudur. Üyelerimiz bugün bu kadar kolay ihracat yapıyorsa; bu kapılar sayesindedir. 2007’de biz kapıyı devraldığımızda proje ve fikri üretmesek, o halde bıraksaydık, bugün 225 milyar dolar ihracat yapmak hayal olurdu. Odalar, bugün Türkiye’nin zenginleşmesine kaynak sağlıyor. Gümrük Bakanlığımız diyor ki; ‘Gümrük kapılarının modernizasyonu sonrasında buradan faydalananların ne kadarlık bir geliri, avantajı oldu?’ Yaklaşık 7-8 yıl önce yapılan çalışmaya göre; üyelerimizin, sıra bekleme ve zamanında malı yerine götürebilmesi açısından baktığımızda üyelerimizin menfaati 400 milyon lira. Türkiye’deki 1 milyon 800 bin üye, bize 400 milyon aidat ödüyor mu? Misliyle geri hizmet alıyor” şeklinde ifade etti.

5 İLÇEYE OKUL SÖZÜ

81 ile 81 okul sözü verdiklerini ifade eden Başkan Hisarcıklıoğu, şunları kaydetti: “Hepsini yerine getirdik. Denizli ilçe başkanlarım, ‘Bizim ilçelere de okul yok mu?’ dediler. Milli Eğitim Bakanlığı’yla protokolümüzü imzaladık. Milli Eğitim Müdürümüzle de biraz önce konuştuk. Allah nasip ederse bu sene 5 ilçemizde de 5 tane okulu kazandıracağız. İlçe başkanlarıma, böyle bir hayırlı işe vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Ben bir girişimciyim. Girişimci ve kültürümüz gereği bize umutsuzluk yakışmaz. Gelece bugünden daha iyi olacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER