Başkan İlhan Ankara'ya yürüyüşü başlattı

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Baro önünde yaptığı basın açıklaması ile Ankara yürüyüşünü başlattı. Basın açıklamasına, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve baroya bağlı avukatlar destek verdi.

Başkan İlhan Ankara'ya yürüyüşü başlattı

Basın açıklamasında konuşan İlhan, "65 yaş üstü avukatlarımız ofisine gidememenin kaygısını yaşarken baroların yapılarının, seçim sistemlerinin değiştirilmek istendiğini öğrendik. Masumca anlatılıp 'temsilde adaleti sağlayacağız' adı altında baroları kutuplaşan meslek kurumları haline getirmek istiyorlar. Yapısı değişen baroda belli bir sayıya ulaşabilen herkes baro kurabilecek. Peki o baroyu kendi iradesiyle seçen meslektaşları o kalıbın içerisine sokup kategorize etmeyecekler mi" dedi.

"BAROLARDA NİSBİ TEMSİL OLMAZ!"

Barolarda nisbi temsil olmayacağının altını çizen İlhan, "İcra heyetlerinde nisbi temsil olmaz. Meclislerde nisbi temsil olur. Baro meclisi kuracağız deseler onu da konuşuruz ama icra heyetlerinde nisbi temsil isteniyor. Dünyanın hiçbir yerinde baroların birden fazla yapıya bölündüğü görülmemiştir" diye konuştu.

Yürüyüşün detaylarını anlatan Başkan İlhan öncelikle geçmişte hayatını yitiren meslektaşların mezarlarını ziyaret ederek Pazartesi Ankara'da olacak şekilde bir güzergah izleyeceklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211