Başkan İnamlık’ın girişimleri, meyve vermeye başladı

İzmir’de Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde istişare ve değerlendirme toplantısı yapan Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “yakın zamanda hasadı yapılacak olan 50 bin marulu meyve sebze pazarlarına ulaştıracak ilk adımı attık” dedi.

Başkan İnamlık’ın girişimleri, meyve vermeye başladı

İlçede ürün deseninin arttırılması, ihracata yönelik ürünlerin yetiştirilmesi için yoğun çaba sarf eden Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İmamlık’ın girişimleri, ilk meyvelerini vermeye başladı.

İzmir’de Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde istişare ve değerlendirme toplantısı yapan Başkan İnamlık, “yakın zamanda hasadı yapılacak olan 50 bin marulu meyve sebze pazarlarına ulaştıracak ilk adımı attık” dedi.

İlçede ürün deseninin arttırılması, ihracata yönelik ürünlerin yetiştirilmesi için yoğun çaba sarf eden Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İmamlık,  çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu bağlamda İzmir’de Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya; Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karakaş, Ziraat Odası Başkanı Orhan Akyol, İlçe Tarım Müdürü Halil Nas, Meyve ve Sebze Üretici Birlikleri Başkanları, Tavas Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Birimi personelleri katıldı. Toplantıda; Tavas’ın üretim, yatırım ve ihracat hedefleri değerlendirilerek, ürün deseninin arttırılması ve ihracata yönelik ürünlerin pazarlanması konuları ele alındı.

“ÜRETİCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

İlçede tarıma vereceği destekler ve yapacağı çalışmalar ile kısa sürede ihracatta ve iç pazarda kendinden söz ettireceklerini belirten Başkan İnamlık, “İlçemizin verimli topraklarında yetiştirilip yakın zamanda hasadı yapılacak olan 50 bin marulu meyve sebze pazarlarına ulaştıracak ilk adımı attık. Kavun, karpuz pazarı için de önümüzdeki günlerde İhracatçılar Birliği’ne bağlı bir heyet ilçemizi ziyaret edecekler. Üreticilerimize hayırlı olsun” dedi. Toplantının sonunda Başkan İnamlık, Başkan Uçak ve yönetim kurulu üyelerine samimi ve sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER