Başkan Kasapoğlu, ‘Anneler Günü’ öncesinde cinsel istismara dikkat çekti

Anneler Günü dolayısıyla dernekte basın açıklaması düzenleyen Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şube Başkanı Cennet Kasapoğlu, son günlerde ülke gündeminde olan ‘cinsel istismara’ değinerek; “Koruyamadığımız her çocuk bizim suçumuzdur” dedi.

Başkan Kasapoğlu, ‘Anneler Günü’ öncesinde cinsel istismara dikkat çekti

Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şube Başkanı Cennet Kasapoğlu ve dernek üyeleri, Anneler Günü nedeniyle dernekte basın açıklaması düzenledi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı saygı ve rahmet ile andıklarını belirten Başkan Kasapoğlu, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak; “Hepinizin bildiği gibi bu Pazar, Anneler Günü. Bizler Cumhuriyet Kadınları olarak, bu sene Anneler Günü’nü buruk kutluyoruz. Toplumda yaşayan bireylerin en asili, en fedakarı, en çalışkanı, en çok sevgi vereni, koruyanı olan biz anneler çocuklarımızı koruyamıyoruz. Çocuk; saflığın ve temizliğin simgesidir, tecavüz gibi iğrenç bir olayın içinde olamaz. Olsa olsa sapık insan, hasta ruhlu, susan toplum, göz yuman ahlak ve çanak tutan, kirlenmiş bir sistem vardır. Türkiye'de çocuk istismarı son beş yılda yüzde 400 oranında arttı. 2019'un ilk üç ayında 483 çocuk istismara uğradı ve istismarın artmasında; çocukları koruyan yasaların ve kurumların yetersiz, işlevsiz olmasından kaynaklanmaktadır. Önlemeyi konuşmuyoruz, önleyici tedbirler alıyoruz ancak uygulamıyoruz. İstismarcılara ödül gibi kararlar olmasın. Koruyamadığımız her çocuk bizim suçumuzdur” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER