Başkan Keçeci’den bilet fiyatlarına tepki; “Denizli ile Roma bilet fiyatları aynı”

İstanbul - Denizli hattında Türk Hava Yolları’nın sefer sayısını azaltmasının ardından bilet fiyatlarını eleştiren Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, “Denizli, Avrupa şehirleriyle yarışıyor. Nadide ilimize talep o kadar fazla ki turist Roma’ya mı gitse Denizli’ye mi gitse karar veremiyor çünkü bilet fiyatları aynı” dedi.

Başkan Keçeci’den bilet fiyatlarına tepki; “Denizli ile Roma bilet fiyatları aynı”

İstanbul - Denizli hattında Türk Hava Yolları’nın sefer sayısını azaltması üzerine bir basın açıklaması yayımlayan Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, bu defa da bilet fiyatlarını eleştirdi.

Havayolu şirketlerinin talep ve arzda yaratılan dengesizlikten faydalandığını ileri süren Başkan Keçeci, Denizli’nin içine düşürüldüğü durumu hak etmediğinin bir kez daha altını çizdi.

Başkan Keçeci, “Denizli, Avrupa şehirleriyle yarışıyor. Nadide ilimize talep o kadar fazla ki turist Roma’ya mı gitse Denizli’ye mi gitse karar veremiyor çünkü bilet fiyatları aynı. Bugün 1 hafta sonrasında özelliği olmayan bir tarih için İstanbul çıkışlı uçuşlara baktığımızda, Denizli’nin Avrupa şehirleriyle aynı bilet fiyatına sahip olduğunu görüyoruz. Biri 1 saatlik uçuş diğeri 3 saatlik uçuş ama her ne hikmetse aynı bedel biçiliyor havayolu şirketi tarafından. Biz Avrupa şehirleriyle bilet fiyatlarında değil, gelen turist sayısında, yapılan ihracat konusunda, yaratılan istihdam konusunda yarışmak istiyoruz” dedi.

“DENİZLİ İÇİN GÜTTÜKLERİ POLİTİKAYI ACİLEN DEĞİŞTİRMESİ GEREKİYOR”

Bir sanayi şehrinde, sanayicilerin her türlü bedeli ödemeye razı olduğu gibi bir algının var olduğunu belirten Başkan Keçeci, havayolu şirketlerine de çağrıda bulundu.

Keçeci, “Havayolu şirketlerinin Denizli için uygulamış olduğu az uçuş, yüksek fiyat politikası uzun vadede hem kendilerine hem de ülke ekonomisine zarar verecek ama kısa vadede kazanmak için bindikleri dalı kesmekte bir sakınca görmediklerini anlıyorum. Sadece Denizli değil, Türkiye kaybedecek ama bu durum anlaşıldığında çok geç olacak. Her sene kar açıklayan bu şirketlerin, Denizli için güttükleri politikayı acilen değiştirmesi gerekiyor. Siz Denizli için 1 adım atarsanız Denizli’nin sizin için 3 adım atacağından emin olabilirsiniz. Mevcut fiyatlar, insanların uçuş tercihlerini olumsuz yönde etkiliyor. Yolcu sayısının dikkate alınarak sefer sayılarımızın ve saatlerinin düzenlenmesini istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211