Başkan Keçeci’den THY’nin uçuşları iptal etmesine tepki

Türk Hava Yolları'nın (THY) bazı tarifeli uçuşlarının iptal etmesine tepki gösteren Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, “Seferlerin iptali ve mevcut seferlerin de saatlerinin uygunsuzluğu; Denizli halkına, turiste ve Denizlili iş insanlarına işkence yapmaktan başka bir şey değildir” dedi.

Başkan Keçeci’den THY’nin uçuşları iptal etmesine tepki

Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, Türk Hava Yolları'nın (THY) bazı tarifeli uçuşlarının iptal etmesine tepki gösterdi.

Başkan Keçeci; “Her geçen yıl yolcu sayısında artış olmasına rağmen Denizli uçak seferlerinin azaltılmasından ciddi anlamda rahatsızız. İhracatta Türkiye’nin 8. ili olan; en çok ziyaret edilen ören yerlerinden biri olan Pamukkale’yi barındıran Denizli’ye bu durum gereçten hiç yakışmıyor. Bizim sürekli yurt dışından müşterilerimiz geliyor, Pamukkale’yi ziyaret için turistler geliyor ve biz bu mağduriyetin açıklamasını onlara yapamıyoruz. Ülkenin ihracat ve turizmden elde edilecek dövize bu kadar ihtiyaç duyduğu bir zamanda, ülke ekonomisine turizm ve ihracatla katkı sağlayan bir ilin, Dünya’ya ulaşma yollarının kapatılması anlaşılabilir değil. İş planlarımızı ve randevularımızı tarifeli uçuşlarımızı temel alarak ayarladığımız için son derece güç durumda kalıyoruz. Denizlili iş insanları olarak biz Çardak Havaalanı'nın daha yoğun kullanımı ve tarifeli uçuşların artması için gayret sarf ederken, THY bizi çevre illerdeki alanlara mahkum ederek bu konudaki çabalarımızı adeta boşa çıkarıyor. 2018 Ağustos ayı içerisinde Türk Hava Yolları A.O. Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’ya bir mektup yazmama rağmen uçak seferleri ile beklentimiz doğrultusunda bir düzenleme yapılmamıştı. Bunun üzerine seferlerin azaltılması bizi daha çok üzdü. İstanbul’a yapılan yeni havaalanı yatırımıyla THY’nin mevcut hizmetini artırmasını beklerken Denizli’ye olan bazı seferlerin iptali ve mevcut seferlerin de saatlerinin uygunsuzluğu Denizli halkına, turiste ve Denizlili iş insanlarına işkence yapmaktan başka bir şey değildir” diye konuştu.

MELTEM BADAM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER