Başkan Kepenek muhtarlarla bir araya geldi

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, 19 Ekim Muhtarlar Günü sebebiyle ilçedeki mahalle muhtarları ve aileleriyle bir araya geldi.

Başkan Kepenek muhtarlarla bir araya geldi

Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Honaz’daki mahallelerin muhtarlarını ve ailelerini akşam yemeğinde ağırladı. Programa; Başkan Kepenek ve ailesinin yanı sıra; Başkan Yardımcıları Mustafa Avcı, Ramazan Aydın, Muhtarlık İşleri Müdürü Barış Çelimli, ilçenin 22 mahallesinde görev yapan muhtarlar ve aileleri katıldı. Başkan Kepenek, programda yaptığı konuşmada, “Devlet ile vatandaş arasında köprü görevi görerek önemli sorumluluklar üstlenen muhtarlarımız, yerel hizmetlerin lokomotifi. Biz de bu lokomotifin aslında birer parçasıyız. Halkın kendisine doğrudan ulaştığı ve halk ile yakından alakadar olan, devlet ile halk arasında diyalog kuran ve problemleri ileten muhtarlarımız bizler içinde demokrasinin en temel ve en güçlü ayaklarından bir tanesi” dedi.

“BUGÜN SİZLERİN GÜNÜ"

Başkan Kepenek, şunları kaydetti: “200 yıla yakındır var olan muhtarlık müessesesi, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılı yönetimin sağlanmasında önemli bir görevi yerine getiriyor. Mahallelelerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, hizmet sunma hususunda emeğini esirgemeyen ve bizlerle 22 mahallemizin gelişimi ve değişimi konusunda çözüm ortaklığı yapan kıymetli muhtarlarımız, bu gün sizlerin günü. Gününüzü kutlamak, dayanışma göstermek, sizlerin dayanışmasına bir nebze de olsa katkı sunmak, bir gün de olsa sizi sorunlardan muaf tutup beraberce soframızı paylaşmak istedik.”

“MUHTARLARIN EŞLERİNE ÖZEL PROGRAM YAPACAĞIZ"

“Muhtalarımızın eşleri daha da kıymetli” diyen Başkan Kepenek, “Dolayısıyla muhtarlarımızın eşlerini bu tür organizasyonlara davet ediyoruz. Onların da organizasyonlarda yer alma hakları var. Muhtarlarımız ve eşleri ile ileride özel bir gezi programı yapmayı planlıyoruz. Bununda müjdesini vermek istiyorum. Tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü kutlu olsun. Dayanışma ve beraberliğimizle bu kentte yaşayan herkese güzel hizmetler yapmak nasip olsun. Daha nice akşamlarda buluşmak dileğiyle" ifadelerini kullandı.

“TÜM HONAZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Muhtarlar adına bir konuşan Hisar Mahallesi Muhtarı Saim İncekara da “Gayretimiz daha güzel bir Honaz için çalışmak. Her bir muhtar arkadaşım tüm Honaz’ın refahı için çalışıyor. Halkın güvenoyu ile seçilmiş, yerel yönetimin kılcal damarı olan muhtarlık müessesesinin birer üyesi olmaktan gurur duyuyoruz. Sayın Belediye Başkanımıza bu özel günde ailelerimiz ile birlikte muhtar arkadaşlarımı bir araya getirdiği için teşekkür ediyoruz” dedi. gecede Başkan Kepenek, tüm muhtarlara günün anısına birer hediye verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER