Başkan Kepenek öğretmenleri unutmadı

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilçede görev yapan öğretmenler ve Honaz Meslek Yüksek Okulu’ndaki akademisyen kadro ile bir araya geldi. Başkan Kepenek öğretmenlere özel takdim ettiği hediye ile de 40 yıla damgasını vurdu.

Başkan Kepenek öğretmenleri unutmadı

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek ve ekibi, ilçenin farklı noktalarındaki okulları da ziyaret ederek, öğretmenleri tebrik etti.

Ziyarette Başkan Kepenek; her bir öğretmenin ismine özel olarak hazırlatılan kahve fincanı ve Türk kahvesinden oluşan hediye paketlerini takdim etti.

Hediyelerini alan öğretmenler; Atatürk’ün kahve içtiği resimle açılan kutunun anlam ve önemine değindi.

İlçedeki toplam 32 okulda görev yapan 600 öğretmene hediyeleri takdim edildi.

Günün anlam ve önemine ilişkin açıklama yapan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; “Gelecek nesillerimizi Ata’mızın bizlere çizdiği yolda yetiştiren öğretmenlerimizin emekleri ödenmez. Biz de kendi günlerinde Honaz Belediyesi olarak öğretmenlerimizi onurlandırmak istedik. Kültürümüzde ayrı bir yeri olan Türk kahvesi setini öğretmenlerimize hediye ederek ömürlük emeklerini ‘40 yıllık hatırla’ anmak istedik. Hepimizi bir öğretmen yetiştirdi. Hepimizin üzerinde emekleri, sevgileri ve çabaları var. Bu özel günlerinde de hakları ödenemeyecek öğretmenlerimizle birlikte olmaktan onur duyuyorum. Bütün öğretmenlerimizin günü kutlu olsun. ‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehit olan öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi de rahmetle anıyor, görevini layığı ile yapan değerli öğretmenlerimize de minnetlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER