Başkan Kepenek’ten esnafa ek süre desteği

Honaz Belediyesi’nden, ticari işyerlerini işleten esnaflara destek geldi. Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında belediyeye ait işyerlerini kiralayan esnaflara, sözleşme sürelerinin bitiminden itibaren 75 gün bedelsiz ek süre vereceklerini belirtti.

Başkan Kepenek’ten esnafa ek süre desteği

Yeni tip korona virüs salgınının yayılmasını önlemek için ilçesinde ciddi tedbirler alan Honaz Belediyesi, virüsle mücadele sürecinde ticari tesislerini işletenleri de unutmadı. Honaz Belediyesi, korona virüs salgını sürecinde olumsuz etkilenmemeleri için belediyeye ait işyerlerini işleten esnafa ücretsiz ek süre desteği verdi. Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, korona virüs salgınıyla mücadele sürecinde ekonomik destek sağlamak amacıyla belediyeye ait işyerlerini kiralayan esnaflara, sözleşmelerinin sona ermesini takiben 75 gün boyunca işyerlerini kira ödemeden çalıştırabileceklerini açıkladı.

“İMKANLARIMIZIN SONUNA KADAR TÜM ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ"

“Bu zor günleri hep birlikte aşacağız” diyen Başkan Kepenek, şunları kaydetti: “Belediye olarak salgının yayılmasını önlemek adına ilk günden beri ilçemizde bütün önlemleri aldık, alıyoruz. Bu zorlu sınavdan birlikte başarıyla çıkacağız. Bugüne kadar her zaman yanlarında olduğumuz esnafımıza bu zor günlerinde güçlü bir destek verelim istedik ve kiracımız olan esnafımıza sözleşme süreleri bitiminden itibaren 75 gün bedelsiz olarak işletmelerini kullanabilme imkânı tanıdık. Kamu menfaatini de korumak şartı ile her zaman esnafın ve üreticinin yanındayız. Dezenfekte çalışmalarından, sosyal yardımlara, temizlik çalışmalarından, diğer projelerimize kadar birçok alanda hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımız çerçevesinde esnafımıza bu zor zamanlarda destek oluyoruz. Amacımız esnafa nefes aldırmak ve yanlarında olmak. Birlikte bu zor zamanların üstesinden geleceğiz. O yüzden şartsız bir şekilde imkanlarımızın sonuna kadar kiracılarımızın esnafımızın yanındayız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER