Başkan Kırar'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Deva Partisi Denizli İl Başkanı Bekir Kırar, 14 Mart Tıp Bayramı’nda yayımladığı mesajında "14 Mart’ın ‘eylem’ değil ‘bayram’ olduğu günlere kavuşmak için çalışacağız," dedi.

Başkan Kırar'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Deva Partisi Denizli İl Başkanı Bekir Kırar, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Kırar, şunları kaydetti; "Pandeminin 2. yılını geride bıraktığımız bu sürede doktoruyla, hemşiresiyle, hasta bakıcısıyla tüm sağlık çalışanlarımız özverinin de ötesinde canları pahasına gecelerini gündüze katarak mücadele ettiler. Salgının artmasını önlemek, Covid hastalarımızın sağlık durumlarının takibi noktasında filyasyon ekibi sağlık çalışanlarımız canla başla mücadele gösterdiler. Hastalanan vatandaşlarımızın tedavi ve takibi noktasında mücadele gösteren sağlık çalışanlarımızdan maalesef Covid’e yakalanıp vefat edenler de oldu. Mesleğini yaparken aramızdan ayrılan tüm sağlık çalışanlarımıza tekrar Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına sabırlar diliyorum. Sağlık çalışanlarımıza bu özverili ve cansiparane mücadelelerinden dolayı teşekkürlerimi iletmek istiyorum."

İl Başkanı Bekir Kırar, Deva Partisi olarak; “Hekimleri mesleklerinden, memleketlerinden soğutan koşulları ortadan kaldıracağız. Asistan hekimlerin çalışma koşulları standardize edilmeli, nöbet süresi azami 130 saat ve ertesinde izin olmalı. Çalışma süreleri insan haklarına uygun seviyeye getirilmeli ve denetimi sağlanmalı. Sağlık politikalarını arz talep dengesini kuracak şekilde yeniden yapılandıracağız. Atama bekleyen yüzbinlerce sağlıkçının sisteme dahil edilmesini sağlayacak bir işgücü planlamasıyla dengeli iş yükü dağılımı sağlayacağız. Sağlık meslek mensuplarının maaşlarını ve özlük haklarını iş-yaşam kalitesini artıracak şekilde iyileştirilerek, tükenmişliğin ve beyin göçünün önüne geçeceğiz. Yıllardır süre gelen sağlık çalışanlarını itibarsızlaştırmaya, küçümsemeye varan siyasi dilden vazgeçilmesi gerekiyor. DEVA Partisinin en önemli önceliklerinden biri, sağlık çalışanlarının saygınlığını olması gereken düzeye tekrar yerleştirmektir. Bunun için Sağlıkta Şiddet Yasasında revizyona gidip etkin yasal yaptırımlar yoluyla caydırıcılığı sağlayacağız. Şiddetin önüne geçmek için tüm toplumun dahil olduğu toplumsal bir mücadele başlatacağız. Aile hekimliği çalışanlarımızı haklı mücadelelerinde destekliyoruz. ‘Ceza Yönetmeliğini’ kaldıracağız. Yerine pozitif performansa dayalı bir yasal zemin yaratacağız. İş güvencesini ortadan kaldırmak yerine, iş barışını tesis ederek motivasyonu arttıracağız. Hak edişlerin nüfusa bağımlılık oranını azaltıp daha adil bir gelir kazanma imkânı sağlanacağını, 14 Mart’ın ‘eylem’ değil ‘bayram’ olduğu günlere kavuşmak için çalışacağız." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER