Başkan Kolaylı'dan AA'ya kutlama mesajı

Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla, Kurtuluş Savaşı'nın ilk yıllarında "Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak" amacıyla kurulan Anadolu Ajansı’nın 100. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kolaylı'dan AA'ya kutlama mesajı

Korona virüs salgınının yaşandığı bir dönemde, doğru ve tarafsız haberciliğin öneminin bir kez daha ortaya çıktığını ifade eden Kolaylı, mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Bütün insanlık olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Cobid19 virüsü, bütün ülkeleri adeta pençesine aldı ve yaşam şeklimizi tamamen değiştirdi. Bu dönemde hem evlerinde kalan, hem de çalışmak zorunda olan tüm insanların, doğru, hızlı, tarafsız ve güvenilir haber kaynağına ihtiyacı var. Ülkemizin ilk haber ajansı olan Anadolu Ajansı da, halkımızın tam anlamıyla yaşam mücadelesi verdiği bir ortamda Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla kuruldu. Kurtuluş mücadelesinin verildiği dönemde üstlendiği kritik görevle Cumhuriyet tarihinde özel bir yere sahip olan Anadolu Ajansı, bağımsızlık mücadelemizi tek ve güçlü bir kanaldan hem yurda, hem de tüm dünyaya duyurmayı başardı. 100 yıllık süreçte Anadolu Ajansı’na emeği geçen sokaktaki muhabirinden, yazıişleri ve yönetim kadrosuna kadar tüm çalışanları tebrik ediyor, habercilik ilkelerinden ayrılmadan nice yüz yıllara ulaşmalarını diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221