Başkan Kolaylı’dan BİK'e teşekkür

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından korona virüs dolayısıyla alınan kararları olumlu bulan ve BİK Yönetim Kurulu'na teşekkür eden Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, diğer kamu kurumlarından da medyaya desteğin artmasını beklediklerini söyledi.

Başkan Kolaylı’dan BİK'e teşekkür

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGF) Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Basın İlan Kurumu’nun (BİK), korona virüs (Covid-19) salgını dolayısıyla gerçekleştirdiği toplantının ardından alınan kararları değerlendirdi. Korona virüs salgınının basın sektörünü derinden etkilediğini belirten Başkan Kolaylı, sektörde özveriyle çalışan basın emekçilerinin ve halkın doğru haber alması amacıyla yayınlarını sürdürme mücadelesi veren basın kuruluşlarının bu zor dönemde desteklenmesini istedi. BİK’in toplantısında bir dizi kolaylaştırıcı önlem alınması nedeniyle BİK Yönetim Kurulu'na ve BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran’a teşekkür eden Başkan Kolaylı, alınması gereken diğer önlemleri ve basın sektörünün beklentilerini paylaştı. Başkan Kolaylı şunları söyledi: “Halkı doğru bilgilendirmek için özveriyle çalışan basın mensuplarının önerilerimizi, Anadolu Ajansı'nın 3 ay süreyle yerel basından abone ücreti almaması, RTÜK paylarıyla, Türksat kirasının alınmaması veya ertelenmesi, kiranın Türk Lirası’na çevrilmesi, sigorta ve muhtasar ödemelerinin 3 ay ertelenmesi, vergi borcu sorgulamasına 3 ay süreyle ara verilmesi, başta gazete kağıdı olmak üzere gazete sarf malzemeleri temininin kolaylaştırılması olarak sıralayabiliriz.”

“MESLEKTAŞLARIMIZIN HİJYEN ŞARTLARININ SAĞLANMASI GEREKMEKTEDİR”

Başta muhabir ve kameramanlar olmak üzere sokakta görev yapan basın çalışanlarının da enfekte olmadan görevlerini yapmalarının sağlanması gerektiğine dikkat çeken Başkan Kolaylı, “Kamu görevi yapan arkadaşlarımız zor şartlarda özveriyle çalışmaktadır. Virüs tehdidine karşın, gerek sahada gerekse işyerlerinde görevli meslektaşlarımızın hijyen şartlarının sağlanması gerekmektedir. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nu oluşturan yaklaşık 20 bin basın emekçisine güveniyor, her zaman ülkemizin, milletimizin ve insanlığın hizmetinde olacağımızı, doğru ve tarafsız habercilik ilkelerinden taviz vermeden görevimizi yapacağımızın sorumluluğunu taşıyacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221