Başkan Konyalıoğlu: “8. kez hayal kırıklığı yaşadık”

Denizli Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (DESİAD)  Yönetim Kurulu Başkanı Okan Konyalıoğlu Denizli Aydın Otobanı ihalesinin ertelenmesine ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Başkan Konyalıoğlu; “ 8. Kez ertelenerek kentimiz için bir büyük hayal kırıklığına daha sebep oldu. 21.02.2018 tarihinden bu güne farklı zaman dilimlerinde ve farklı gerekçeler ile ertelenen otobanın başta Denizli olmak üzere çevre iller için de büyük fayda ve beklentiler barındırdığını bilmeyen kalmadı ”dedi.

Başkan Konyalıoğlu: “8. kez hayal kırıklığı yaşadık”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünün Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, yap-işlet-devret modeliyle ihale edilmek üzere daha önce 11 Haziran olarak açıklanan Aydın-Denizli Otoyolu Projesi'nde ihale tarihi ve saati 3 Temmuz 2020 saat 10.30 olarak değiştirildi. DESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Okan Konyalıoğlu Denizli -Aydın Otobanı ihalesinin ertelenmesine ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Başkan Konyalıoğlu; “Bugün ülkenin belki de en işlek ticaret ve turizm akslarından biri olan bu hattın otoban dışında standart bir karayolu olarak kullanılması akıl alır bir durum değildir. Ankara’nın doğusuna seyahat etmek istediğimizde otobandan çıkmadan ülkenin en doğu bölgelerine gidebilmek mümkün olmaktadır. Kaldı ki daha dün sayılabilecek bir tarihe kadar Aydın-Denizli arası bölünmüş yol bile değildi. Denizli ve bölgenin bu anlamda ihmal edilip arkalara atılması, üreten, değer yaratan bir kentin hak ettiği bir durum olmamalıdır” ifadelerini kulandı.

“TÜM MÜLKİ VE İDARİ TEMSİLCİLERİNİN ANKARA ÜZERİNDE BASKI KURMASI GEREKİYOR”

Başkan Okan Konyalıoğlu; “Dün ve bir önceki ihalenin erteleme gerekçesi olarak her ne kadar Covid-19 gerekçe gösterilse de iş dünyası ve kamuoyu siyasi iradenin bu otobanı yapma konusunda isteksiz olduğunu düşünüyor. Başta iktidar partisi milletvekilleri ile birlikte ilimizin tüm mülki ve idari temsilcilerinin Ankara üzerinde baskı kurması gerekmektedir. Daha düne kadar derneğimizin de içinde bulunduğu pek çok STK ihale süreci için destek ve baskı oluşturmuş, sosyal mecralarda paylaşımlarda bulunarak kamuoyu oluşturmaya çalışmıştır. Ancak ilimizin STK’larının kurumsal çatı temsiliyeti olan platformun sessizliğini manidar bulduğumuzu da belirtmek isteriz. Bu ısrar otobanın hangi şartlarda ve her ne olursa olsun yapılsın olarak algılanmamalı, devleti zarara uğratacak ihale yöntemleri konusunda da seçici ve dikkatli olunmalıdır. DESİAD olarak sanayi, ticaret, turizm ve daha pek çok yan sektörler için müthiş bir hareket ve yarar getireceğini bildiğimiz otoban yapımı için amasız, fakatsız bir çaba beklediğimizi tüm siyasi çevreler ve karar vericilere belirtmek isteriz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
TÜLİN
TÜLİN - 1 yıl Önce

O otoban yol benim de çok işime gelirdi amma ülkenin bu zor durumunda bu kadar işsiz varken,coronayla boğuşurken varsın o otoban yapılmayıversin.

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211