Başkan Örki Almanya’da Pamukkale’yi anlattı

Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen CMT 2020 fuarını ziyaret eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yurtdışındaki yatırımcıları Denizli’ye davet ederek, ilçe turizmine önemli katkı sunacak projeler için görüşmelerde bulundu.

Başkan Örki Almanya’da Pamukkale’yi anlattı

Almanya’nın Stuttgart kentinde Ticaret Fuar Merkezi’nde düzenlenen CMT 2020 adlı dünyanın en büyük turizm, tatil ve eğlence tüketici fuarını ziyaret eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçe turizmine katkı sunacak dev yatırımlara imza atacak projeler için önemli temaslarda bulundu. Fuar ziyaretleri ile birlikte, Stuttgart bölgesindeki şehirleri de ziyaret eden Başkan Örki, ilçenin tanıtımı için önemli temaslarda bulundu. 100 ülkeden yaklaşık 2 bin 100 katılımcının buluştuğu CMT Stuttgart Fuarı’nda, Denizli ve Pamukkale’yi anlatma fırsatı bulan Başkan Örki, fuarda Türk turizmcilerin ve yavru vatan KKTC başta olmak üzere diğer ülkelerin stantlarını gezdi. Başkan Örki’yi, fuar ziyaretinde Stuttgart Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Mehmet Ali Çolakoglu ile Stuttgart Kilim Gazetesi Genel Müdürü Ali Batnaz da eşlik etti. Fuarda özellikle karavan mobil turizm stantları hakkında bilgi alan Başkan Örki, “Pamukkalemizde termal sağlık turizmine alternatif olarak karavan turizmini geliştirmek istiyoruz. Bu kapsamda fuarda karavan turizmine yönelik stantları ziyaret ederek, detaylı bilgiler aldık ve önemli görüşmeler sağladık. Denizlimiz ve Pamukkalemiz için dev yatırımlara imza atmanın çabasındayız” diye konuştu.

STUTTGART BAŞKONSOLOSLUGUNA ZİYARET

Başkan Örki, Stuttgart Başkonsolosu Mehmet Erkan Öner’i ziyaret etti. Başkonsolos Öner’in makamında gerçekleşen görüşmede, Stuttgart bölgesindeki termal turizm hakkında bilgiler alan Başkan Örki, Pamukkale Bölgesi’ndeki termal turizm hakkında detaylı bilgiler aktardı. Stuttgart kentinde bulunan Das Leuze Kaplıca ve Rekreasyon Tesisleri’nde ‘Kür Termal Turizmi’nin kent adına önemini ve gelişimi noktasında bilgiler alan Başkan Örki, Pamukkale ve Karahayıt Bölgesi’nin termal sağlık merkezi olma yolunda atılan önemli adımlardan bahsederek, Başkonsolos Öner’i Pamukkale’ye davet etti.

DEV YATIRIMLARA HAZIRLIK GÖRÜŞMELERİ YAPTI

Çalışanlarına güzel tatil imkanları sunan Mercedes Benz, Audi araba fabrikalarında yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarını ziyaret eden Başkan Örki, görüşmelerinde, Pamukkale ve Karahayıt Bölgesi’ndeki termal güzelliklerden bahsederek, fabrika çalışanlarının tatillerini Pamukkale’de değerlendirebilmesine olanak sağlayacak imkanlar noktasında önemli temaslarda bulundu. Türkiye’yi en çok ziyaret eden ülkelerin ilk sıralarında Alman turistlerin yer aldığını belirten Başkan Örki, en çok tatile çıkan Almanların yaşadığı bölgenin Stuttgart bölgesi olduğunu ifade etti.

“PAMUKKALEMİZİN TANITIMI İÇİN TEMASLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Almanya izlenimlerini aktaran Başkan Örki, “CMT Fuarı’nı ziyaretimiz gerçekten önemliydi. Fuara katılım sayısını ve ilgiyi gördükten bunu daha iyi anladık. Bizler de, Denizlimizi ve Pamukkalemizi termal sağlık turizminin dünya merkezi yapmak ve buna alternatif olarak karavan turizminin de geliştirmek için önemli adımlar atarken, Almanya ziyaretimiz gerçekten de önem arz etti. Özellikle 2020 yılının Denizlimizin yılı olarak, yılın ilk günlerinden itibaren Denizlimiz için önemli temaslarda bulunduk. Burada yurtdışındaki yatırımcılarla görüşme imkânı da bulduk. Pamukkalemizin gelişimi, tanıtımı noktasında önemli temaslarımız devam edecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER