Başkan Örki, Almanya’nın dev yatırımcılarıyla buluştu

Almanya’nın en büyük turizm fuarı olan ‘CMT 2020’ kapsamında gittiği Stuttgart’da bir dizi görüşme ve etkinliğe katılan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Almanya’nın en etkili yayın organlarından Kilim Gazetesi’nin Kültürhaus Arena’da düzenlediği geleneksel ‘Turizm Akşamı’ programına katıldı. Almanya’nın dev yatırımcılarıyla bir araya gelen Başkan Örki, “Pamukkale’ye yatırım yapın” çağrısında bulundu

Başkan Örki, Almanya’nın dev yatırımcılarıyla buluştu

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Almanya’nın en büyük turizm fuarı olan ‘CMT 2020’e katılmak üzere Stuttgart’a gitti. İlk gün temaslarında, Stuttgart’ta Ticaret Fuar Merkezi’nde düzenlenen turizm, tatil ve eğlence tüketici fuarına katılan Başkan Örki, Stuttgart Başkonsolosu Mehmet Erkan Öner’i makamında ziyaret etti. Başkan Örki, ikinci gün temaslarında da yurtdışındaki yatırımcılarla bir araya geldi. Başkan Örki, Almanya’nın en etkili yayın organlarından Kilim Gazetesi’nin Kültürhaus Arena’da düzenlemiş olduğu geleneksel ‘Turizm Akşamı’ programına katıldı. Programda; Başkonsolos Öner, K.K.T.C. Milletvekili Aytaç Çaluda, Bentour şirketinin kurucusu Kadir Uğur da aralarında olduğu Türkiye’den ve dünyanın birçok ülkesinden yaklaşık 250 turizm profesyonelleri yer aldı. Programında davetlilere hitap eden Başkan Örki, Pamukkale’ye yatırım yapmak isteyene her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti. Başkan Örki, “Denizli denilince ilk önce akla binlerce yıl öncesinden bu yana birçok medeniyete ev sahipliği yapan, 19 ayrı kent varlığına sahip Pamukkale gelir. Şu anda Pamukkale Üniversitemiz çok ciddi bir yatırımla termal alanlarımızın bulunduğu noktada çok büyük bir tesis inşa ediyor. Avrupalı vatandaşımızı Pamukkale Karahayıt Mahallemizde şifa bulmaya davet ediyorum” dedi.

“YATIRIM İÇİN GELECEK İŞ İNSANINA KAPILARIMIZI AÇACAĞIZ”

Avrupalı Türkleri Denizli’ye yatırım yapmaya çağıran Başkan Örki, “Yatak kapasitesini el birliği ile artıralım. Yatırım için gelecek olan her iş insanına kapılarımızı ardına kadar açacağız. Her türlü desteği vereceğiz. Pamukkale’de balon turizmi de başladı. Binlerce insan balon turizmi için geliyor. Yamaç paraşütünde mükemmel seviyelere geldik. Biz kendimize inanıyoruz ve güveniyoruz. Bir kardeşiniz olarak hepinizi orada bekliyoruz” diye konuştu. 2020 yılını “Denizli Yılı” ilan edildiğini ve Denizli’nin Türkiye’de ihracatta sekizinci büyük şehir olduğunu hatırlatan Başkan Örki, “Biz istiyoruz ki Türkiye’ye Denizli’ye ticarete gelen iş insanlarının, vatandaşların, geldiklerinde şifa bulabilecekleri tesisleri de onlara sunalım. Şu an da doluluk oranlarımız çok yüksek. Artık gelen misafirleri şehir merkezindeki otellere yönlendirir hale geldik. Tesis konusunda biraz daha gayret etmemiz gerekiyor. Yatak kapasitemizi artırmalıyız. Pamukkale Belediyesi olarak bizler ilçe turizmimizin daha gelişmesi noktasında büyük gayret sarf ediyoruz. Hem ilçe vatandaşlarımızın hem de gelen yerli yabancı misafirlerimizin doğal güzellikleri, kırmızı ve beyaz suyun şifasını en kaliteli şekilde doyasıya yaşayabilmeleri noktasında önemli adımlar atıyoruz” diye konuştu.

NECKARSULM BELEDİYESİ’NDEKİ TEK TÜRK MECLİS ÜYESİ İLE TANIŞTI

Almanya temasları kapsamında bölgede bulunan hem termal sağlık turizmi ile hem de ticaret hacminin büyüklüğü ile önemli şehirleri de ziyaret eden Başkan Örki, önemli fabrikaların yer aldığı şehirlerden biri olan Neckarsulm’u ziyaret etti. Neckarsulm Belediye Başkanı Steffen Hertwig ve tek Türk Belediye Meclis Üyesi olan Erkan Şahin ile bir araya gelen Başkan Örki, Hertwig ile görüşmesinde belediyeler arası ortak işbirliği konularında görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretin ardından Başkan Örki, Hertwig ve Şahin ile birlikte Neckarsulm’daki dünya markası otomobillerin yapıldığı Audi fabrikasını ziyaret etti. Çalışanlarına güzel tatil imkânları sunan dünyanın sayılı fabrikalarından olan firma yetkilileri ile görüşerek, Pamukkale Bölgesi’nde kür termal sağlık turizmini anlatan Başkan Örki, fabrika çalışanlarının tatillerini Pamukkale’de değerlendirebilmesine olanak sağlayacak imkanlar noktasında önemli temaslarda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER