Başkan Örki; “Camilerimiz aynı zamanda toplanma yerleridir”

Kayıhan Mahallesi’nde yapılacak caminin temel atma törenine katılan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Camilerimiz sadece ibadet yeri değil, bizim için toplanma yerleridir. Cami demek; çocuklarımızı manevi değerleriyle yetiştirdiğimiz yerler demektir” diye konuştu.

Başkan Örki; “Camilerimiz aynı zamanda toplanma yerleridir”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Kayıhan Mahallesi’ndeki Kayıhan Yeşil Camii’nin yanına yapılacak olan yeni caminin temel atma törenine katıldı.

Törene; Başkan Örki’nin yanı sıra İlçe Müftüsü Nihat Sevil, Kayıhan Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Osman Güner, Kayıhan Muhtarı Mahmut Uğuz ve çevre mahalle muhtarları ile vatandaşlar da yer aldı. Cami inşaatı ile ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan Örki, cami projesi içinde yer alan bir taleple ilgili de bizzat ilgilendi.

Törende konuşan Başkan Örki, “Bundan yıllar önce, Ramazan Ayı’nın ilk günlerinde bir cami temeli atmıştık. Geçen gün, yine Ramazan’ın giriş gününde o caminin içinde ibadet etmek nasip oldu. Şu anda burada atacak olduğumuz temeli de yine Ramazan Ayı’nda atıyoruz. İnşallah çok hızlı bir şekilde buranın inşaatı tamamlanır ve sonrasında da içinde insanlar ibadet etmeye başlar. Camilerimiz sadece ibadet yeri değil, bizim için toplanma yerleridir. Cami demek; çocuklarımızı manevi değerleriyle yetiştirdiğimiz yerler demektir. Dertli günlerimizde geçeriz oraya, derdimizi azaltırız. Sevinçli günümüzde yine geçeriz oraya, cemaatle sevincimizi paylaşır ve artırırız” diye konuştu.

Konuşmanın ardından İlçe Müftüsü Nihat Sevil tarafından yapılan dua ile temel atma törenine geçildi. Başkan Örki ve protokol tarafından ilk düğmeye basılarak temel atma gerçekleşti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER